Marek Bogusławski, Sportowcy Z Pucharami I Dyplomami, Opiekun Trener Oraz Rodzice

Młodzi mistrzowie karatecy z wizytą u marszałka

Zawodnicy Klubu Karate Shiro, medaliści Mistrzostw Europy Karate Kyokushin w Barcelonie – Szymon Nartowski i Bartosz Bojek wraz z rodzicami i trenerem Alanem Mazurem spotkali się z wicemarszałkiem województwa Markiem Bogusławskim.

Od 5 do 7 maja w Barcelonie trwały Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin. W wydarzeniu wzięło udział około 600 zawodników z m.in. Hiszpanii, Bułgarii, Niemiec, Szwajcarii, Włoch, Ukrainy. Do Barcelony pojechała 6-osobowa reprezentacja Klubu Karate Shiro z Kielc, która zdobyła 2 medale. Szymon Nartowski zajął I miejsce i został Mistrzem Europy Karate Kyokushin, a Bartosz Bojek zdobył III miejsce i brązowy medal.

Medaliści z Barcelony spotkali się z wicemarszałkiem Markiem Bogusławskim, który podziękował młodym sportowcom za godne reprezentowanie regionu podczas europejskich zmagań. Wicemarszałek życzył sukcesów w sporcie, świetnych ocen i …udanych wakacji.

Wydarzenie sportowe w Barcelonie uzyskało wsparcie finansowe Urzędu Marszałkowskiego w formie dotacji.