Stypendia dla studentów polskiego pochodzenia z Ukrainy i Mołdawii
39 studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma stypendia Samorządu Województwa w ramach II edycji programu pomocy stypendialnej dla Polaków oraz osób polskiego pochodzenia ze Wschodu. – Pochodzę z Ukrainy. Tam mamy trudną sytuację. Takie wsparcie jest dla nas wielką pomocą. Bardzo dziękujemy – mówiła na konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach Maria Białkowska, studentka administracji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.





