Aktualności Sejmiku

Img 9186

Radość, zabawa i niezapomniane chwile! Dzień Dziecka w Urzędzie Marszałkowskim

Dzisiaj nasz Urząd tętnił życiem i dziecięcą radością😊. Marszałek Renata Janik zaprosiła najmłodszych mieszkańców regionu, ich rodziców i całe rodziny na wyjątkowe świętowanie Dnia Dziecka, które obfitowało w niezliczone atrakcje. Przybyłe dzieci miały niepowtarzalną okazję zwiedzić nasz Urząd oraz spotkać się z marszałek Renatą Janik, członkiem Zarządu Andrzejem Prusiem, wicemarszałkiem Markiem Bogusławskim, wiceprzewodniczącą Sejmiku Magdaleną Zieleń oraz sekretarzem Mariuszem Bodo, dzieląc się z nimi swoimi marzeniami i wizjami przyszłości regionu. Wśród gości znalazły się m.in. przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 34 w Kielcach oraz uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Kostki w Kielcach.

Photo 2025 05 29 09 35 32 1788

Uroczyste podpisanie umów na realizację prac konserwatorskich przy świętokrzyskich zabytkach

Dziś w Opactwie Cystersów w Wąchocku odbyło się uroczyste podpisanie umów na realizację prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach położonym na obszarze województwa świętokrzyskiego. W wydarzeniu uczestniczyli:  przewodniczący Sejmiku Andrzej Bętkowski, członek Zarządu Województwa Andrzej Pruś. Z budżetu Województwa Świętokrzyskiego przeznaczono 800 tysięcy złotych na działania w zakresie ochrony i zachowania obiektów zabytkowych.  

Widok Ogólny Uroczysta Sesja Dzień Samorządu Terytorialnego

Dzień Samorządu Terytorialnego podczas sesji Sejmiku

We wtorek 27 maja br. w siedzibie Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, podczas sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, radni województwa uczcili 35. rocznicę utworzenia polskiej samorządności. W Dniu Samorządu Terytorialnego marszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik wręczyła pracownikom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego wyróżnienia i podziękowania za działania na rzecz samorządności. Przewodniczący Sejmiku Województwa Andrzej Bętkowski przekazał, w dniu ich święta, życzenia radnym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

przewodniczący Sejmiku Andrzej Bętkowski

Obradował Sejmik Województwa Świętokrzyskiego

We wtorek, 27 maja br., w siedzibie Filharmonii Świętokrzyskiej odbyła się XVI sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego VII kadencji, którą poprowadził przewodniczący Sejmiku Andrzej Bętkowski. Radni przegłosowali m.in. podjęcie uchwał w sprawie przyjęcia Sprawozdania z realizacji Programu Współpracy Samorządu Województwa Świętokrzyskiego z Organizacjami Pozarządowymi za 2024 rok oraz w sprawie przyjęcia „Priorytetów współpracy zagranicznej Województwa Świętokrzyskiego”.

Wyświetlane od 220 - 230 z 2699