Zawodnicy Celujący Do Tarcz Podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów I Młodzieżowców W Łucznictwie

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Łucznictwie

W dniach 16-17 marca w Piasecznie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Łucznictwie. Łącznie w zawodach wzięło udział 133 zawodników z 25 klubów w kategoriach junior i młodzieżowiec. W wydarzeniu wzięli udział zawodnicy Klubu Sportowego Stella Kielce, którzy zaprezentowali światową klasę.

Zawody zdominował Karol Rokita (KS Stella), który zdobył trzy złote medale w kategorii junior. Wygrał w konkurencji indywidualnej, w mikście z Miłą Starodub i zespole z Kacprem Kałużą, Maciejem Mrozikiem i Adamem Piestrzyńskim. Brązowy medal w konkurencji indywidualnej zdobył Maciej Mrozik. Kacper Kałuża zajął 6 miejsce. Reprezentanci KS Stella w kategorii młodzieżowców znaleźli się poza czołową 8 w konkurencjach indywidualnych a rywalizację zespołową zakończyli na 5 miejscu.

Klub Sportowy Stella uzyskał wsparcie finansowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego na udział w wydarzeniu.