Mistrzostwa Gór Świętokrzyskich W Rajdach Enduro Zawodnicy Przed Rajdami

Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w rajdach Enduro

W dniu 7 kwietnia 2024 r. w Piekoszowie odbyły się pierwsze dwie rundy tegorocznych rozgrywek Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w rajdach Enduro. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Kieleckie Towarzystwo Motorowe “NOVI” KORONA.

Zawody zostały przeprowadzone oraz zorganizowane na wysokim poziomie. Zawodnicy kilkakrotnie przemierzali trasę okrężną o długości 25 km. W każdej pętli mieli do pokonania test enduro
i cross. Próby były bardzo zróżnicowane i trudne technicznie: zjazdy, podjazdy, elementy błotne, podłoże piaszczysto-kamieniste. Wielu zawodników KTM Korona NOVI Kielce stanęło na podium w poszczególnych kategoriach. Podczas rajdów zaprezentował się również zawodnik startujący na motocyklu elektrycznym, co w widzach wzbudziło zainteresowanie.
W zmaganiach uczestniczyli członkowie kadry narodowej oraz byli mistrzowie.

Kieleckie Towarzystwo Motorowe “NOVI” KORONA uzyskało wsparcie finansowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego na realizację wydarzenia.