Świętokrzyscy zawodnicy w krajowej czołówce! Świetny start Fundacji BeActive z marszałkowskim wsparciem!
Reprezentanci województwa świętokrzyskiego znaleźli się wśród ośmiu najlepszych zespołów w kraju podczas Ogólnopolskiego Integracyjnego Turnieju Bocci Margoo Boccia Cup 2026. Start naszych zawodników w Osielsku k. Bydgoszczy był możliwy dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Świętokrzyskiego.
W dniach 12–14 czerwca 2026 roku podbydgoskie Osielsko stało się stolicą polskiej bocci.
W prestiżowych, ogólnopolskich zmaganiach integracyjnych region świętokrzyski dumnie reprezentowali zawodnicy Fundacji BeActive.
Nasza drużyna w składzie: Izabela Nowacka, Barbara Siuda oraz Jerzy Marenin pokazała ogromną klasę i sportowy charakter już od pierwszych minut zawodów. Reprezentanci Świętokrzyskiego jak burza przeszli przez fazę grupową, gwarantując sobie pewny awans do ścisłego finału turnieju (najlepszej “ósemki” w Polsce).
W fazie pucharowej los skojarzył nasz zespół z niezwykle silną i wymagającą drużyną gospodarzy. Po niezwykle zaciętym, pełnym emocji i sportowej dramaturgii meczu, świętokrzyscy zawodnicy musieli uznać wyższość rywali. Fundacja BeActive zakończyła udział w Margoo Boccia Cup 2026 na bardzo wysokim, 5. miejscu w klasyfikacji generalnej. Zadanie publiczne pn. „Z dumą reprezentujemy Województwo Świętokrzyskie”zostało zrealizowane przez Fundację BeActive dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Województwa Świętokrzyskiego w ramach II Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadań publicznych w Województwie Świętokrzyskim w 2026 roku z zakresu kultury fizycznej.
– w załączeniu zdjęcia (źródło: Fundacja BeActive).





