Wygrali “Wieżowiec 2008”

W rozgrywanych już po raz piąty mistrzostwach województwa świętokrzyskiego jednostek ratowniczo-gaśniczych “Wieżowiec 2008” w Kielcach, duży sukces odnieśli ostrowieccy strażacy. Pierwsze i trzecie miejsce zajęły drużyny z Ostrowca. Indywidualnie drugie miejsce zajął Piotr Chlebny.

Najlepsi strażacy mistrzostw „Wieżowiec 2008” wraz ze Sławomirem Karwatem, szefem ośrodka szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej (pierwszy z lewej), Magdaleną Porwet, rzeczniczką prasową świętokrzyskiej straży i Antonim Okólskim, zastępcą komendanta wojewódzkiego straży (czwarty z lewej). (M. Rolak)

W kieleckich mistrzostwach startowało 17 trzyosobowych drużyn, reprezentacji 17 jednostek ratowniczo-gaśniczych z całego województwa oraz kilku zawodników startujących poza konkursem. W sumie w wieżowcu przy ulicy Targowej 18 w Kielcach rywalizowało 56 strażaków. Uczestnicy mieli do pokonania 16 pięter w pełnym, ważącym prawie 30 kilogramów rynsztunku.

Trzech najlepszych w kieleckim konkursie strażaków będzie reprezentowało nasze województwo w zawodach ogólnopolskich, gdzie trzeba będzie wbiec na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki. Do Warszawy pojedzie Piotr Chlebny z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 1 Ostrowcu, który w Kielcach był drugi, uzyskując czas 94,35 sekundy. Zwycięzca Dariusz Ledwójcik z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 1 w Kielcach uzyskał czas 87,52 sekundy. Drużynowo bezkonkurencyjna była ekipa Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 1 w Ostrowcu, która uzyskała łączny czas 291,89 sekundy.

Zwycięzcy otrzymali okazały puchar oraz dyplomy.