Żakowska jesień będzie kolorowa. Marszałek województwa współorganizatorem „Jesiennych Juwenaliów Politechniki Świętokrzyskiej”
Samorząd Województwa Świętokrzyskiego po raz kolejny chce wesprzeć finansowo przygotowanie studenckiego święta, organizowanego przez samorząd studencki Politechniki Świętokrzyskiej. Dziś w murach świętokrzyskiej uczelni technicznej marszałek Renata Janik i rektor Politechniki Świętokrzyskiej prof. dr hab. inż. Zbigniew Koruba podpisali umowę na współfinansowanie przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego kosztu organizacji koncertu Sentino w Kielcach podczas „Jesiennych Juwenaliów Politechniki Świętokrzyskiej”.
Po udanym majowym koncercie grupy Enej i Golec uOrkiestra, którzy wystąpili w Amfiteatrze Kadzielnia w ramach Juwenaliów, marszałek Renata Janik obiecała radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – studentom Politechniki Świętokrzyskiej, że wesprze również przygotowanie jesiennego żakowskiego święta.
– Podtrzymuję moją deklarację pomocy dla studentów. Podpisujemy dzisiaj umowę na współorganizację finałowego koncertu artysty Sentino, który odbędzie się 22 października w tutejszym Centrum Sportu. Chcemy, aby to wydarzenie było wyjątkowe i w pełni odpowiadało na to, czego oczekujecie – powiedziała marszałek Renata Janik. – Młodzi ludzie są dla naszego regionu po prostu najważniejsi. Robimy wszystko, abyście czuli się w województwie świętokrzyskim dobrze, bezpiecznie i u siebie. Bardzo zależy nam na tym, abyście po zakończeniu nauki wiązali swoją przyszłość właśnie z tym regionem. Chcemy, żebyście tutaj zostawali, rozwijali swoje pasje, znajdowali dobrą, satysfakcjonującą pracę, budowali swoje życie i w przyszłości zakładali rodziny. Pokazujemy, że całe Świętokrzyskie to świetne miejsce do życia.
Na podstawie podpisanej umowy, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego sfinansuje organizację koncertu do kwoty 105 tysięcy zł. Dotychczas, dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Samorząd Województwa na organizację Juwenaliów, w Kielcach koncertowała m.in. Maryla Rodowicz.
W spotkaniu wziął udział m.in. Łukasz Pysiak, przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego IV kadencji i przedstawiciele Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Politechniki Świętokrzyskiej.





