Aktualności wyróżnione
Ogłoszenie naboru w ramach FEŚ 2021-2027 dla Działania 09.01 Aktywna integracja społeczna i zawodowa, współfinansowanego ze środków EFS+.
Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego ogłasza nabór w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027 i zaprasza Państwa do składania wniosków o dofinansowanie projektów.
Wielka Sobota w skansenie w Tokarni
Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza 19 kwietnia 2024 r., w Wielką Sobotę na poświęcenie pokarmów do Parku Etnograficznego w Tokarni. Uroczystość odbędzie się o godz. 11.00 przy Kościele z Rogowa. Najmłodsi będą mogli także wziąć udział w zabawie z poszukiwaniem wiosny oraz upominków na terenie Parku.
Ogłoszenie naboru: Podnoszenie potencjału partnerów społecznych i organizacji społeczeństwa obywatelskiego, współfinansowanego ze środków EFS+.
Ogłoszenie naboru w ramach FEŚ 2021-2027 dla Działania 09.06 Podnoszenie potencjału partnerów społecznych i organizacji społeczeństwa obywatelskiego, współfinansowanego ze środków EFS+.
85 milionów złotych na wzmocnienie regionalnej gospodarki i gminne inwestycje!
Dobra przedświąteczna wiadomość dla mieszkańców Świętokrzyskiego! Prawie 85 milionów złotych z programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027 trafi do gmin i instytucji otoczenia biznesu z naszego regionu na budowę infrastruktury wodno-ściekowej, wzmocnienie potencjału firm i inwestycje z zakresu zielonej energii. Marszałek Renata Janik oraz wicemarszałkowie Grzegorz Socha i Marek Bogusławski podpisali dziś umowy na dofinansowanie z funduszy europejskich projektów, które zostały przygotowane przez samorządy i instytucje otoczenia biznesu.
Porządek obrad posiedzenia Komisji Edukacji, Kultury i Sportu
Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego odbędzie się 24 kwietnia 2025 r. (czwartek) o godz. 10:15 w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach (w sali konferencyjnej na II piętrze), ul. Żeromskiego 12.
Spotkanie dotyczące inwestycji w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową
Tuż po Wielkanocy, 22 kwietnia br. uruchomiony zostanie nabór wniosków w obszarze “Inwestycje w zwiększanie potencjału zrównoważonej gospodarki wodnej na obszarach wiejskich” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Do wykorzystania jest blisko 55 mln zł m.in. na urządzenia melioracji wodnej. W spotkaniu informacyjnym dotyczącym naboru, do udziału w którym zaproszono przedstawicieli świętokrzyskich gmin, uczestniczył wicemarszałek Grzegorz Socha, dyrektor Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego Jacek Toś i zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa, Klimatu i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego Adam Wójcik.
Posiedzenie Komisji Strategii Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą Sejmiku
23 kwietnia 2025 roku w sali 102 w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach, al. IX Wieków Kielc 3, odbędzie się posiedzenie Komisji Strategii Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą. Obrady rozpoczną się o godz. 13:00 pod przewodnictwem Marcina Piętaka.
Posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Sejmiku Województwa
24 kwietnia 2025 r. w sali konferencyjnej VIP, w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach, przy ul. Żeromskiego 12. odbędzie się posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Obrady rozpoczną się o godz. 10:00 pod przewodnictwem Sławomira Gierady. Członkowie Komisji będą rozpatrywać skargę na Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach. Przewodniczący Komisji Sławomir Gierada zaprasza na posiedzenie mieszkańców województwa, zainteresowanych tematyką obrad.
“Dzień seniora – spotkania z kulturą”
Przed Bazyliką Katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny marszałek województwa Renata Janik spotkała się dzisiaj z grupą seniorów z gminy Chęciny, w ramach kolejnego wydarzenia z cyklu „Dzień seniora – spotkania z kulturą”. W zwiedzaniu Muzeum Narodowego – dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich oraz w spektaklu w Teatrze Stefana Żeromskiego w Kielcach uczestniczyli seniorzy, którzy biorą udział w projekcie „Tworzenie lokalnych systemów wsparcia dla seniorów”.





