Uczczono pamięć zamordowanych w 71. rocznicę pogromu
4 lipca na cmentarzu żydowskim w Kielcach, przed pomnikiem “Menora” oraz przy kamienicy przy ulicy Planty 7 odbyły się główne uroczystości poświęcone 71. rocznicy pogromu kieleckiego – serii napadów na ludność żydowską, jaka miała miejsce 4 lipca 1946 roku w Kielcach. W wydarzeniu uczestniczył m.in. Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.





