2

Sukces bilardzistów na Mistrzostwach Europy we Włoszech

Zawodnicy Stowarzyszenia NOSAN Kielce, członkowie reprezentacji Polski osiągnęli wspaniałe rezultaty podczas zakończonych we Włoszech Mistrzostwach Europy w Bilard. Zawodnikom oraz trenerom gratulował członek Zarządu Województwa Mariusz Gosek. W spotkaniu uczestniczył Leszek Wnętrzak, dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego.

W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodniczek i zawodników z 34 państw. Zawodnicy Stowarzyszenia NOSAN Kielce wywalczyli w sumie 5 medali. Indywidualnie Karol Skowerski zdobył  tytuł Mistrza Europy w bilard 14/1, Tomasz Kapłan wywalczył srebrny medal 14/1 i brązowy w 9 bil. Panowie, wspólnie z drużyną wywalczyli również brązowy medal w rywalizacji mężczyzn podobnie jak Oliwia Czupryńska w rywalizacji kobiet.

– Gratuluję tak wspaniałego sukcesu na Mistrzostwach Europy i życzę dalszych wspaniałych osiągnięć – mówił Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa, który otrzymał pięknie oprawione zdjęcie zawodników z Mistrzostw Europy w Bilard we Włoszech.

Cała trójka wywalczyła kwalifikacje na mistrzostwa świata, które w grudniu dla mężczyzn odbędą się w Katarze, dla kobiet natomiast w Chinach. Trenerami reprezentacji Polski są Marcin Krzemiński (mężczyzn) oraz Bogdan Wołkowski (kobiet), 13 – krotny mistrz świata w trikach bilardowych.

Reprezentacja łącznie wywalczyła 7 medali i zajęła w klasyfikacji medalowej drugie miejsce.

Prezes Zarządu Polskiego Związku Bilardowego oraz Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego Grzegorz Kędzierski w imieniu zawodników i trenerów zaprosił członka Zarządu Województwa Mariusza Goska na jutrzejszą inaugurację Międzynarodowego Festiwalu Bilardowego w Kielcach, w którym będą uczestniczyć zawodnicy.