Ostatni Dzień Mistrzostw Polski W Bilard

W Kielcach odbyły się Bilardowe Mistrzostwa Polski

Zakończyły się trwające od kilku dni Kielcach Mistrzostwa Polski w Bilard. Do stolicy województwa świętokrzyskiego przybyli najlepsi sportowcy w kraju i rywalizowali ze sobą o złote medale bilardowych odmian. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Sebastian Batkowski z kieleckiego Nosanu. 29–latek obronił tytuł w 10–bil i wywalczył srebrny medal w 8–bil. W klasyfikacji klubowej triumfowali kielczanie, którzy zdobyli dwa złote, srebrny i cztery brązowe krążki. W odmianie 8–bil na najwyższym stopniu podium stanęła Katarzyna Wesołowska, a Izabella Jońska, podobnie jak Karol Skowerski, na najniższym. W 10–bil po brąz sięgnął Michał Turkowski. W ostatnim dniu zawodów medale najlepszym zawodnikom wręczył członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka.