Aktualności wyróżnione
Dzień Dumy z Munduru- Nasi Pracownicy w służbie Ojczyzny
W dniu Dumy Z Munduru, w naszym Urzędzie odbyło się wyjątkowe spotkanie, które przypomniało, że służba dla Ojczyzny jest tuż obok nas- wśród współpracowników. Marszałek Renata Janik, wicemarszałkowie Grzegorz Socha i Marek Bogusławski, oraz członkowie Zarządu Anita Koniusz i Andrzej Pruś spotkali się z pracownikami, którzy pełnią służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej.
Zapraszamy na piknik z okazji „Dnia Ziemi”
Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych wraz z Nadleśnictwem Kielce zapraszają na piknik z okazji „Dnia Ziemi”. Wydarzenie odbędzie się w dniu 22 kwietnia br. na terenach przylegających do siedzib obu instytucji. Celem wydarzenia jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych uczestników, a także popularyzowanie wiedzy na temat ochrony przyrody i środowiska naturalnego.
Poczuj magię wiosny w rytmie największych przebojów
18 kwietnia o godzinie 18:00 w Sali Widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się koncert „Wiosna, Miłość i Bzy”. Będzie to wieczór pełen emocji, wspomnień i wspólnego śpiewania, podczas którego zabrzmią największe przeboje polskiej estrady. Patronat nad wydarzeniem objęła marszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik.
Świętokrzyskie – wzmacniamy naszą obronność
616 mln zł (146 mln EUR) to kwota, którą w sumie przeznaczy Samorząd Województwa Świętokrzyskiego na zwiększenie bezpieczeństwa i odporności naszego regionu na zagrożenia. To ponad 10 procent wartości całego programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027 i odpowiedź na bieżącą sytuację polityczną w Europie, konieczność poprawy jakości infrastruktury obronnej i kryzysowej. O szczegółach podziału środków finansowych w ramach jednego z nowo utworzonych priorytetów w tym obszarze (Priorytetu 15.) poinformowała marszałek Renata Janik podczas konferencji prasowej. W spotkaniu udział wzięli także Przemysław Janiszewski dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Tomasz Janusz dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.
Konferencja podsumowująca V edycję programu “Liderzy dla młodzieży”
Członek Zarządu Województwa Andrzej Pruś wziął udział w uroczystym podsumowaniu V edycji programu „Liderzy dla młodzieży”, które odbyło się na zaproszenie Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Centrum Nowoczesnej Edukacji SCHOLAR w Lublinie. Inicjatywa, realizowana na zlecenie Samorządu Województwa Świętokrzyskiego, stała się dla lokalnych społeczników impulsem do rozwoju nowoczesnych kompetencji zarządczych, niezbędnych do budowania silnych i zintegrowanych społeczności lokalnych. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. członkowie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego oraz dyrektor ŚCDN w Kielcach Małgorzata Łakomiec.
Świętokrzyskie podwójnym liderem we wdrażaniu EFS+
Przyspieszamy na finiszu! W ramach wdrażania społecznej części programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego wysunęliśmy się właśnie na pierwsze miejsce wśród szesnastu polskich regionów! Szybkie postępy w finansowaniu kolejnych przedsięwzięć z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus pozwalają zakładać, że jeszcze w tym roku – po zaledwie trzech latach od podpisania pierwszej umowy – inwestowanie środków z miękkiej części programu regionalnego zostanie praktycznie zakończone.
Biała sobota w ŚCO. Zapraszamy mieszkanki regionu na bezpłatne badania profilaktyczne!
Biała sobota to doskonała okazja, aby w ciągu jednego dnia, bez pośpiechu i w przyjaznej atmosferze, wykonać kluczowe badania profilaktyczne, które mogą uratować życie. Zapraszamy razem ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii (ŚCO) mieszkanki naszego regionu do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.
X Świętokrzyski Festiwal Smaków – Wielka Majówka w Tokarni
Jubileuszowa edycja Festiwalu Smaków w Parku Etnograficznym Muzeum Wsi Kieleckiej zapowiada się wyjątkowo. Przez dwa majówkowe dni (203 maja) Tokarnia stanie się sercem świętokrzyskiej tradycji, muzyki i kuchni regionalnej. To idealna propozycja na rodzinny wypad, spotkanie z przyjaciółmi i odkrywanie lokalnych smaków.
Sól – białe złoto w pradziejach ziem polskich. Spotkanie w muzeum
Już w najbliższy piątek, 17 kwietnia o godz. 18:00, zapraszamy na wyjątkowy wykład towarzyszący wystawie czasowej „Srebro i sól. Solniczki ze zbiorów Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka”, które odbędzie się w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu.





