Aktualności wyróżnione
Śniadanie Wielkanocne w wyjątkowej atmosferze
Nowe zasady współprowadzenia Teatru im. S. Żeromskiego i Muzeum Narodowego
Porozumienie pomiędzy Samorządem Województwa Świętokrzyskiego a Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego otwiera nowy etap dla kluczowych instytucji kultury w regionie. Wspólna konferencja marszałek województwa Renaty Janik oraz minister Marty Cienkowskiej była okazją do ogłoszenia decyzji, które zapadły na początku tygodnia, po ponad miesiącu intensywnych rozmów i uzgodnień.
Międzypokoleniowe, wielkanocne warsztaty dla uczniów
Sala konferencyjna naszego Urzędu wypełniła się dzisiaj gwarem dziecięcej radości i zapachem świątecznych wypieków. W warsztatach międzypokoleniowych wzięła udział grupa drugoklasistów, którzy w towarzystwie marszałek Renaty Janik, członek Zarządu Anity Koniusz oraz wspaniałych Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Bieliny “Śwarne Kakonianki” poznawali ludowe obrzędy. Prawdziwą niespodziankę sprawiły dzieciom baśniowe postacie z Centrum Bajki w Pacanowie – Koziołek Matołek, Królewna Śnieżka oraz Czerwony Kapturek.
Rusza nabór do projektu AgroAKTYWNI Świętokrzyskie
Województwo świętokrzyskie rozpoczęło realizację wyjątkowego projektu, który ma szansę na nowo zdefiniować sposób odkrywania lokalnej turystyki i produktów regionalnych. AgroAKTYWNI to inicjatywa, której celem jest stworzenie nowoczesnej, ogólnodostępnej mapy świętokrzyskiej wsi – miejsca, gdzie spotykają się tradycja, natura i lokalna przedsiębiorczość. To coś więcej niż projekt – to przestrzeń do promocji, rozwoju i budowania silnej marki regionu.
Wsparcie finansowe na rozwijanie jakości kształcenia we Włoszczowie
460 tys. 748 zł – to wartość wsparcia z programu “Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027”, jakie otrzyma Powiat Włoszczowski, a za jego pośrednictwem I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie na dodatkowe zajęcia edukacyjne, kursy dla nauczycieli i zakup sprzętu edukacyjnego. Marszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik podpisała umowę na dofinansowanie projektu pt. “Nowa jakość kształcenia w I LO im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie”. Z efektów projektu skorzysta 98 uczniów i 5 nauczycieli. W spotkaniu wzięły udział radna Sejmiku Województwa Małgorzata Krzywda, Katarzyna Kubicka dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach i dyrektor I LO Bożena Kaczor.
Utalentowane zawodniczki z Sandomierza z wizytą w urzędzie
Marszałek Renata Janik i wicemarszałek Grzegorz Socha gościli dzisiaj grupę zawodniczek ze Stowarzyszenia na Rzecz Społeczności Lokalnej “Regionalni” w Sandomierzu, trenujących akrobatykę powietrzną oraz fitkid: połączenie tańca, akrobatyki i gimnastyki. Młode gimnastyczki i ich opiekunowie pochwalili się osiągnięciami sportowymi i zdobytymi medalami podczas międzynarodowych zmagań.
Ogłoszenie naboru w ramach FEŚ 2021-2027 dla Działania 08.01 Wsparcie edukacji przedszkolnej, współfinansowanego ze środków EFS+
Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego ogłasza nabór w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027 i zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie projektów. Wnioski o dofinansowanie projektów można składać w ramach naboru: FESW.08.01-IZ.00-001/26 ogłaszanego dla Priorytetu 8. Edukacja na wszystkich etapach życia, Działania 08.01 Wsparcie edukacji przedszkolnej. Nabór wniosków o dofinansowanie projektów będzie prowadzony w terminie: od 27 marca 2026 r. (od godziny 0:00:00) – dzień udostępnienia formularza wniosku o dofinansowanie projektu – otwarcie naboru do 15 maja 2026 r. (do godziny 23:59:59) – zamknięcie naboru.
Obradowała Wojewódzka Społeczna Rada Do Spraw Osób Niepełnosprawnych
W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, z udziałem marszałek województwa Renaty Janik obradowała Wojewódzka Społeczna Rada Do Spraw Osób Niepełnosprawnych. W dzisiejszym posiedzeniu gremium uczestniczyli także dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego Elżbieta Korus oraz jej zastępca Arkadiusz Ślipikowski.
Uroczyste spotkanie wielkanocne świętokrzyskich policjantów
W świątecznej, pełnej życzliwości atmosferze odbyło się wielkanocne spotkanie świętokrzyskich policjantów w klasztorze na kieleckiej Karczówce, które stało się okazją do wspólnego zatrzymania się na chwilę, podzielenia refleksją i umocnienia wzajemnych więzi. Wśród gości, zaproszonych przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach inspektora Zbigniewa Nowaka, obecna była marszałek Renata Janik, która przekazała funkcjonariuszom serdeczne życzenia świąteczne.





