Aktualności wyróżnione

Marszałek Renata Janik z wizytą w rodzinnym domu dziecka

Marszałek Renata Janik z wizytą w rodzinnym domu dziecka

Marszałek województwa Renata Janik odwiedziła rodzinny dom dziecka w Kielcach, w którym na co dzień, pod opieką pani Anny i pana Adama wychowuje się dziewięcioro dzieci. Wizyta miała wyjątkowo ciepły i serdeczny charakter, a jej głównym celem było nie tylko spotkanie z podopiecznymi i opiekunami, ale również przekazanie przygotowanych wcześniej świątecznych prezentów. Marszałek Renacie Janik towarzyszyli Elżbieta Korus dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Kielcach i jej zastępca Arkadiusz Ślipikowski.

Wielkanocny Kiermasz Ekonomii Społecznej zakończony sukcesem! Dziękujemy!

Wielkanocny Kiermasz Ekonomii Społecznej zakończony sukcesem! Dziękujemy!

To były dni pełne magii, empatii i niezwykłego rękodzieła. Wielkanocny Kiermasz Ekonomii Społecznej dobiegł końca, a jego efekty przerosły najśmielsze oczekiwania. Dzięki Państwa obecności i hojności, realnie wsparliśmy tych, którzy z pasją i trudem budują swoją zawodową przyszłość. Także dzisiaj wystawców odwiedziła marszałek Renata Janik, której towarzyszyli: radny Sejmiku i przewodniczący Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Spraw Rodziny Kazimierz Mądzik, organizatorzy Kiermaszu: dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Elżbieta Korus oraz zastępca dyrektora Arkadiusz Ślipikowski.

Trwa nabór do V kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Spotkanie informacyjne w Opatowie

Trwa nabór do V kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Spotkanie informacyjne w Opatowie

W Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Opatowie odbyło się spotkanie promujące nabór do V kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Była to doskonała okazja do rozmowy z młodzieżą o idei samorządności, aktywności społecznej oraz zaangażowaniu w sprawy istotne dla naszego regionu. W wydarzeniu uczestniczyli wicemarszałek Grzegorz Socha i Andrzej Pruś, członek Zarządu Województwa, którzy zachęcali młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym i podejmowania nowych wyzwań.

Gospodarcza Wiosna Plakat

Przed nami najważniejsze wydarzenie gospodarcze tego kwartału w regionie – GOSPODARCZA WIOSNA!

Już 25 marca 2026 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbędzie się konferencja, która wyznaczy priorytety dla świętokrzyskich przedsiębiorców na nadchodzące miesiące. Wsparcie, eksport i nowe fundusze! Spotkanie w Sali OMEGA będzie okazją do podsumowania dotychczasowych działań, ale przede wszystkim do zaprezentowania nowych narzędzi wsparcia. Uczestnicy dowiedzą się m.in., jak skorzystać z funduszy na internacjonalizację oraz jakie usługi doradcze i proinwestycyjne przygotował Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, w ramach projektu „Świętokrzyskie dla Biznesu” i nie tylko.

Ruszył Wielkanocny Kiermasz Ekonomii Społecznej! Zapraszamy!

🐣 🌷Ruszył Wielkanocny Kiermasz Ekonomii Społecznej! Zapraszamy!

W naszym Urzędzie oraz dziesięciu innych instytucjach rozpoczął się Wielkanocny Kiermasz Ekonomii Społecznej. To idealna okazja, by kupić wyjątkowe ozdoby i jednocześnie wesprzeć osoby z niepełnosprawnościami oraz zagrożone wykluczeniem społecznym. Wydarzenie oficjalnie zainaugurowała marszałek Renata Janik, która odwiedziła stoiska i przywitała się z wystawcami, dziękując im za pasję, jaką wkładają w przygotowanie tych małych dzieł sztuki. W wydarzeniu udzieli udział także wicemarszałkowie: Grzegorz Socha i Marek Bogusławski, członkowie Zarządu Anita Koniusz oraz Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Andrzej Bętkowski, sekretarz Województwa Świętokrzyskiego – Mariusz Bodo, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej – Elżbieta Korus oraz zastępca dyrektora  Arkadiusz Ślipikowski, jak również pracownicy Urzędu Marszałkowskiego. 

Koncert Finałowy XXII Festiwalu Wielkopostnego

Koncert Finałowy XXII Festiwalu Wielkopostnego

Renata Janik Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, a także Krzysztof Marek Słoń – Senator RP, Magdalena Fogiel-Litwinek dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach oraz wójt Gminy Bieliny Sławomir Kopacz wzięli udział w wyjątkowym Koncercie Finałowym XXII Festiwalu Wielkopostnego – wydarzenia, organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, które od lat promuje twórczość inspirowaną tematyką pasyjną oraz duchowością Wielkiego Postu.

Kiermasz Wielkanocny w Gminie Zagnańsk

Kiermasz Wielkanocny w Gminie Zagnańsk

W Zagnańsku w miniony weekend dało się dziś poczuć, że święta są już tuż-tuż! Przed Centrum Usług Społecznych zrobiło się kolorowo, pachnąco i bardzo serdecznie. Wśród odwiedzających byli m.in. Renata Janik Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Wójt Gminy Zagnańsk Wojciech Ślefarski oraz radni Gminy. Razem z mieszkańcami podziwiali piękne, ręcznie robione ozdoby, próbowali domowych wypieków i tradycyjnych potraw, zatrzymując się na rozmowy i wspólne chwile.

Wyświetlane od 400 - 410 z 13223