Aktualności wyróżnione

Prezydent RP odwiedził Chmielnik. Spotkał się z mieszkańcami i samorządowcami

Prezydent RP odwiedził Chmielnik. Spotkał się z mieszkańcami i samorządowcami

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Karol Nawrocki w piątek, 13 marca 2026 roku, odwiedził Chmielnik w województwie świętokrzyskim. Wizyta odbyła się na zaproszenie marszałek województwa świętokrzyskiego Renaty Janik oraz starosty kieleckiego Tomasza Plebana. W spotkaniu z prezydentem uczestniczyli m.in. poseł Anna Krupka, przewodniczący Sejmiku Andrzej Bętkowski, wicemarszałkowie Grzegorz Socha i Marek Bogusławski, członkowie Zarządu Województwa Anita Koniusz i Andrzej Pruś. 

Lekcja przyrody na żywo! Akcja "Karmnik", czyli liczenie i obrączkowanie ptaków

Lekcja przyrody na żywo! Akcja “Karmnik”, czyli liczenie i obrączkowanie ptaków

W siedzibie Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych odbyło się kolejne spotkanie w ramach ogólnopolskiej „Akcji Karmnik”. W wydarzeniu, mającym na celu m.in. rozwijanie pasji przyrodniczej wśród młodego pokolenia, uczestniczyli marszałek Renata Janik oraz dyrektor ZŚiNPK Tomasz Hałatkiewicz. Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kielcach mieli okazję, by z bliska przyjrzeć się pracy ornitologów i poznać sekrety ptaków zimujących w naszym regionie.

3

AGROTECH 2026 w Targach Kielce – światowa scena innowacji rolniczych

XXXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Targach Kielce od 13 do 15 marca 2026 roku gromadzą w Kielcach setki firm i tysiące rolników z Polski oraz zagranicy, prezentując najnowsze technologie dla nowoczesnego rolnictwa. Agrotech to jedno z najważniejszych wydarzeń branży rolniczej w Europie Środkowej.  W piątek targi odwiedzili m.in. wicemarszałek Grzegorz Socha, senator Krzysztof Słoń, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Anita Koniusz

Aktywny sołtys, silna wieś! Konferencja z okazji Dnia Sołtysa

Aktywny sołtys, silna wieś! Konferencja z okazji Dnia Sołtysa

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się konferencja z okazji Dnia Sołtysa. Marszałek Renata Janik podziękowała zgromadzonym sołtysom za ich codzienną pracę i ogromne zaangażowanie w sprawach swoich społeczności. Spotkanie stało się okazją nie tylko do świętowania, ale i do zaprezentowania szerokiego wachlarza form wsparcia, jakie Samorząd Województwa przygotował dla obszarów wiejskich w 2026 roku. W konferencji wzięli udział także m.in. wicemarszałek Grzegorz Socha, członek Zarządu Anita Koniusz, senator RP Krzysztof Słoń, radna Sejmiku i kierownik Parku Etnograficznego w Tokarni Małgorzata Krzywda oraz dyrektor WDK Magdalena Fogiel-Litwinek. 

Wyświetlane od 450 - 460 z 13227