Aktualności wyróżnione

2

I Forum Samorządowe dla rozwoju opieki wczesnoszkolnej w województwie świętokrzyskim

Anita Koniusz, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego uczestniczyła w I Forum Samorządowym dla Rozwoju Opieki Wczesnoszkolnej w województwie świętokrzyskim. Wydarzenie zorganizowane pod patronatem marszałek Renaty Janik zostało zainicjowane w ramach Świętokrzyskiej Akademii Wsparcia Małego Dziecka przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych.

„Dzień Seniora – spotkania z kulturą” dla seniorów z Kielc

„Dzień Seniora – spotkania z kulturą” dla seniorów z Kielc

Jednostki kultury po raz kolejny otworzyły swoje drzwi dla seniorów. Tym razem marszałek Renata Janik, wspólnie z przedstawicielami Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w stolicy regionu gościła uczestników projektu „Tworzenie Lokalnych Systemów Wsparcia dla Seniorów” z Kielc na spotkaniu z cyklu „Dzień Seniora – spotkania z kulturą”. W wydarzeniu uczestniczyli również dyrektor ROPS w Kielcach Elżbieta Korus i jej zastępca Arkadiusz Ślipikowski.

Powitaliśmy Jędrzeja na świecie! 300. dziecko w programie „Co 50. narodziny – realne wsparcie dla Rodziny”

Powitaliśmy Jędrzeja na świecie! 300. dziecko w programie „Co 50. narodziny – realne wsparcie dla Rodziny”

Marszałek Renata Janik oraz wicemarszałek Marek Bogusławski wręczyli dziś symboliczny czek na kwotę 10 tys. zł rodzicom małego Jędrzeja. Chłopiec jest 300. dzieckiem, które w 2026 roku przyszło na świat w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, stając się kolejnym beneficjentem unikalnego programu wsparcia dla rodzin „Co 50. narodziny – realne wsparcie dla Rodziny”. W uroczystym przekazaniu finansowego wsparcia rodzicom chłopca uczestniczyli również dyrektor szpitala Marcin Martyniak oraz kierownik Kliniki Położnictwa i Ginekologii dr Grzegorz Świercz.

Wizyta w Urzędzie Marszałkowskim delegacji samorządowców oraz przedstawicieli organizacji sportowych z Obwodu Winnickiego

Świętokrzyskie gości delegację z Obwodu Winnickiego. Współpraca sportowa i turystyczna na pierwszym planie

W regionie świętokrzyskim przebywa delegacja samorządowców oraz przedstawicieli organizacji sportowych z Ukrainy. Goście z Obwodu Winnickiego spotkali się dziś w siedzibie naszego Urzędu z członkiem Zarządu Województwa i prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Anitą Koniusz oraz radnym Sejmiku Województwa i dyrektorem ROT Marcinem Piętakiem, by poznawać potencjał turystyczny, kulturalny i sportowy naszego regionu. W spotkaniu uczestniczyła także zastępca dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, Dorota Łukomska.

Tkj2

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach zaprasza na wydarzenia w ramach XXXIV Tygodnia Kultury Języka

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach wraz z filiami zaprasza do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach XXXIV Tygodnia Kultury Języka, który rozpocznie się w najbliższy poniedziałek. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło: „Informacja zwrotna to śniadanie mistrzów, czyli jak ją stosować w szkolnej i codziennej komunikacji”.

Podpisaliśmy umowę na współorganizację tegorocznych Juwenaliów! Blisko 106 tys. zł wsparcia

Podpisaliśmy umowę na współorganizację tegorocznych Juwenaliów! Blisko 106 tys. zł wsparcia

W auli Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, marszałek Renata Janik oraz rektor UJK prof. dr hab. Beata Wojciechowska podpisały umowę dotyczącą współorganizacji tegorocznych Juwenaliów. Współpraca ta ma na celu wsparcie największego studenckiego święta w regionie oraz promocję potencjału województwa świętokrzyskiego wśród młodych ludzi, którzy właśnie tutaj budują swoją przyszłość. Podczas konferencji prasowej obecni byli również przedstawiciele środowiska akademickiego i młodzieżowego, w tym prorektor ds. kształcenia prof. UJK dr hab. Mariola Wojciechowska, przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studentów UJK Mateusz Fitas oraz przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Łukasz Pysiak.

Spotkanie „Razem dla dobra dziecka”

„Razem dla dobra dziecka”

„Razem dla dobra dziecka” – pod takim hasłem w siedzibie Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbyła się konferencja, poświęcona tematyce pieczy zastępczej, zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Kielcach. W konferencji uczestniczyła marszałek województwa Renata Janik, obecni byli także Elżbieta Korus dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Kielcach, zastępca dyrektora Arkadiusz Ślipikowski i Beata Wieczorek dyrektor Świętokrzyskiego Ośrodka Adopcyjnego.

Wyświetlane od 480 - 490 z 13227