Aktualności wyróżnione
„Mały” bohater wielkiej historii. Porucznik Jerzy Zawadzki z wizytą u marszałek Renaty Janik
Porucznik Jerzy Zawadzki ps. „Mały” – uczestnik Powstania Warszawskiego, żołnierz Armii Krajowej i były więzień niemieckiego obozu Sachsenhausen – odwiedził dziś marszałek województwa świętokrzyskiego Renatę Janik, by osobiście podziękować za pamięć, wsparcie i troskę o bohaterów Ziemi Świętokrzyskiej dla kolejnych pokoleń Polaków.
W gminie Łoniów o realizacji projektu, podnoszącego jakość kształcenia w szkołach podstawowych
Wicemarszałek Grzegorz Socha gościł w gminie Łoniów, w której realizowany jest projekt, mający na celu wsparcie edukacji uczniów szkół podstawowych z terenu gminy, rozwój zawodowy kadry nauczycielskiej i zakup pomocy dydaktycznych do placówek edukacyjnych. Projekt pt. “„Podniesienie jakości kształcenia w szkołach podstawowych w Gminie Łoniów” jest współfinansowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021–2027 w kwocie 1 mln 264 tys. 930 zł.
Program ochrony głosu rozszerzony o konsultacje z psychologiem
Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach zachęca do udziału w programie „Ochrona narządu głosu”. Skorzystać z niego mogą osoby pracujące głosem między innymi nauczyciele, wykładowcy, aktorzy, a także dziennikarze. Teraz uczestnicy programu mogą skorzystać również z konsultacji z psychologiem. Dlaczego? Bo stan emocjonalny również wpływa na głos.
Wernisaż wystawy malarstwa Świętokrzyskiego Klubu Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami
Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa, prezentującej twórczość dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami – członków Świętokrzyskiego Klubu, działającego przy Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.
Wsparcie i serdeczne życzenia dla szczęśliwych rodziców! 150. maluch urodził się w 2026 r. w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach
Mały Jakub oraz jego dumni, szczęśliwi rodzice to kolejna świętokrzyska rodzina, która skorzysta z realizowanego przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego programu pt. „Co 50. narodziny – realne wsparcie dla Rodziny”. Dzisiaj w nowoczesnym bloku porodowym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach marszałek Renata Janik przekazała wsparcie finansowe dla Kubusia, które ma ułatwić młodym rodzicom opiekę nad maluszkiem i zapewnić bezpieczeństwo finansowe w pierwszych wspólnych chwilach. Kubuś to sto pięćdziesiąte dziecko, które przyszło na świat w szpitalu w 2026 roku. W spotkaniu z rodziną uczestniczyli także dyrektor WSzZ w Kielcach Marcin Martyniak oraz kierownik Kliniki Położnictwa i Ginekologii dr nauk medycznych Grzegorz Świercz.
Pamięć, która zobowiązuje. 82. rocznica brawurowej akcji Armii Krajowej w Jędrzejowie.
Z udziałem Marka Bogusławskiego, Wicemarszałka Województwa Świętokrzyskiego, w Jędrzejowie odbyły się uroczystości upamiętniające 82. rocznicę odbicia pięciu żołnierzy Armii Krajowej z siedziby Gestapo. Wydarzenie było hołdem dla bohaterów podziemia niepodległościowego oraz wyrazem pamięci o tych, którzy oddali życie w walce o wolność ojczyzny. Uroczystość zgromadziła przedstawicieli władz samorządowych wszystkich szczebli, środowiska kombatanckie, służby mundurowe, organizacje patriotyczne oraz młodzież i mieszkańców.
Nowoczesne zabiegi chirurgiczne wykonano w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii
Dwa pierwsze zabiegi wszczepienia pozanaczyniowego podmostkowego kardiowertera-defibrylatora (skrót ang. EV-ICD) odbyły się, w ostatnich tygodniach, w Pracowni Urządzeń Wszczepialnych Serca Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.
Historia w Twoich rękach – II Wojewódzki Konkurs Historyczno-Czytelniczy dla uczniów szkół podstawowych
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach wraz z pińczowską filią zaprasza uczniów klas V-VIII szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego do udziału w II edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Czytelniczego, który w tym roku poświęcony jest tematyce: „Protesty robotnicze w Polsce w okresie PRL”.
Zdrowie w pracy na pierwszym miejscu – 20 tysięcy osób w projekcie profilaktyki w Świętokrzyskiem!
Sylwia Malinowska została dwudziestotysięczną pacjentką projektu „Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników”, którego pomysłodawczynią jest Renata Janik, marszałek województwa świętokrzyskiego.





