Aktualności Sejmiku

800-lecie Skalbmierza

800-lecie Skalbmierza

Pokaz walk bractwa rycerskiego, występy młodzieży z okolicznych szkół, koncert orkiestry symfonicznej pod batutą dr Stanisława Welanyka, energetyczny występ „polskich Beatlesów” zespołu The Postman oraz widowiskowy teatr ognia – z takich ciekawych atrakcji korzystali 11 czerwca mieszkańcy Skalbmierza z okazji 800-lecia miasta. W jubileuszu uczestniczył marszałek Adam Jarubas oraz wiceprzewodniczący Sejmiku Tadeusz Kowalczyk. Natomiast przewodniczący Sejmiku Arkadiusz Bąk  uczestniczył w będącej głównym elementem jubileuszowych obchodów uroczystej sesji Rady Miejskiej oraz w wykładzie prof. Ożoga. Podczas obrad zabierał głos w imieniu samorządu województwa.

Kolejne LGD otrzymały dofinansowania

Kolejne LGD otrzymały dofinansowania

16 umów z wnioskodawcami ubiegającymi się o przyznanie pomocy za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Sandomierskiej podpisał 2 czerwca, Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego w Urzędzie Gminy w Łoniowie. Umowy na kwotę 2.423.157 zł dotyczą przyznania pomocy na realizację operacji w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. W uroczystym podpisaniu umów uczestniczył Andrzej Swajda, radny Sejmiku.

Wyświetlane od 2090 - 2100 z 2699