Aktualności Zarządu

Klasztor na Świętym Krzyżu nocą - wizualizacja oświetlenia

Koncert charytatywny na Świętym Krzyżu

W Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w czwartek 6 stycznia, w święto Trzech Króli odbędzie się specjalny koncert kolęd i pastorałek. Datki zebrane tego dnia, także przed koncertem, oraz dobrowolne wpłaty na uruchomiony rachunek bankowy, zostaną przekazane na cel charytatywny, jako wsparcie dla Beaty Fijas, mieszkanki gminy Nowa Słupia, oraz jej rodziny. Spotkaniu muzycznemu honorowo patronuje marszałek województwa Andrzej Bętkowski, który wysłucha świątecznego koncertu.

Mężczyzna w garniturze siedzi przy stole, spogląda na wprost. To Marszałek Andrzej Bętkowski. W tle delikatnie rozmyte trzy flagi, od lewej, województwa świętokrzyskiego, Rzeczypospolitej Polskiej i Unii Europejskiej

O cennych zasobach regionu, walorach przyrodniczych i ekologicznych planach

– Województwo świętokrzyskie ma ponad 66 proc. obszarów prawnie chronionych i aby zachować te wysokie walory przyrodnicze stawiamy sobie ambitne cele. Dążymy do bycia regionem opartym na gospodarce o obiegu zamkniętym, efektywnie wykorzystującej swoje zasoby oraz obniżającej zużycie energii i poziom zanieczyszczeń, szczególnie tych emitowanych do powietrza – mówi marszałek Andrzej Bętkowski w rozmowie z portalem netTG.pl Gospodarka i Ludzie.  Cały wywiad 

Uroczyste Podpisanie Umowy

Edukacyjne zakończenie 2021 roku w RPO: nowe projekty dla szkół podstawowych i zawodowych

3,1 mln zł unijnego dofinansowania trafi do czterech projektów edukacyjnych Regionalnego Programu Operacyjnego, dzięki umowom zawartym dziś przez marszałka Andrzeja Bętkowskiego i wicemarszałek Renatę Janik z autorami projektów. Z nowych  przedsięwzięć, skierowanych do szkół podstawowych oraz do szkół zawodowych, skorzystają zarówno uczniowie jak i nauczyciele – w sumie będzie to blisko 600 osób.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego

Fundusze unijne w walce z COVID w 2021 roku

W 2021 roku niezwykle istotnym dla wszystkich mieszkańców naszego regionu było wsparcie w ramach projektu własnego Województwa Świętokrzyskiego pn. „Stop wirusowi!”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPOWŚ 2014-2020. W związku z utrzymującą się trudną sytuacją w placówkach medycznych, związaną ze zwiększoną liczbą pacjentów chorych na COVID, Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zdecydował dziś o zwiększeniu kwoty dofinansowania projektu – o blisko 3,3 mln zł i postanowił przedłużyć termin jego realizacji do 30 czerwca 2022 roku.

Przedstwiciele, Kórzy Podpisali Porozumienie

Wspólnie będą organizować ważne wydarzenia rocznicowe

Porozumienie o wspólnej organizacji uroczystości podpisali dziś marszałek Andrzej Bętkowski, prezydent Kielc Bogdan Wenta, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, p.o. naczelnika Delegatury IPN Dorota Koczwańska-Kalita oraz mjr Arkadiusz Radziński, Komendant Garnizonu Kielce. Instytucje w trosce o zachowanie dziedzictwa kulturowego, kształtowanie świadomości historycznej, tożsamości narodowej postanowiły współpracować przy organizacji wydarzeń.

Wyświetlane od 2740 - 2750 z 7296