Aktualności Zarządu

Widok Ogólny Sali Obrad

Obradował Sejmik Województwa Świętokrzyskiego

W czwartek 27 stycznia 2022 r., w siedzibie Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbyła się XLIII sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Obrady poprowadził przewodniczący Andrzej Pruś. Sejmik zajął się m.in. dyskusją nad statutem Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego oraz nad udzieleniem pomocy finansowej gminie Bodzentyn z przeznaczeniem na wsparcie odbudowy gospodarstwa agroturystycznego i pracowni artystycznej “Kapkazy”, zniszczonych w wyniku pożaru.

Marszałek Andrzej Bętkowski, Wicemarszałek Renata Janik, Dyrektor Katarzyna Kubicka, Burmistrz Morawicy Oraz Dzieci Na świetlicy

Wsparcie dla dzieci i dorosłych – nowe świetlice środowiskowe w gminie Morawica

Około 110 dzieci, mieszkających w gminie Morawica i 15 rodziców korzysta z bogatej oferty i wsparcia opiekunów 11 świetlic środowiskowych. Placówki powstały dzięki realizacji projektu społecznego, na którego realizację gmina uzyskała wsparcie finansowe z funduszy unijnych. We wtorek 25 stycznia w uroczystym otwarciu wszystkich świetlic wzięli udział marszałek Andrzej Bętkowski oraz wicemarszałek Renata Janik, a także dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Katarzyna Kubicka.

Uczestnicy spotkania

Coraz bliżej budowy drogi w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z rozbudową mostu na rzece Kamiennej

Od dziś ruszyły procedury przetargowe na przebudowę alei 3 Maja w Ostrowcu Św. Dziś zostało wysłane do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie o zamówieniu w trybie przetargu nieograniczonego, gdzie przedmiotem zamówienia jest „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 754 na odcinku od km 0+000 do km 1+912 w Ostrowcu Św. wraz z rozbudową mostu na rzece Kamiennej”. W tej sprawie spotkali się: marszałek Andrzej Bętkowski, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Tomasz Jamka, radna Sejmiku Magdalena Zieleń, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach Jerzy Wrona, radny powiatu ostrowieckiego Zbigniew Duda,  zastępca dyrektora ds. administracji i zarządzania pasem drogowym w ŚZD w Kielcach Monika Słoniewska.

Uczestnicy Akcji Świętokrzyskie Murem Za Polskim Mundurem

Świętokrzyskie solidarne z obrońcami granic

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego podsumowano akcję #Świętokrzyskie Murem Za Polskim Mundurem. Inicjatywa była wyrazem głębokiej solidarności i wdzięczności dla służb mundurowych, broniących polskich granic. – Dziękujemy wszystkim mieszkańcom województwa świętokrzyskiego za zaangażowanie w inicjatywę i wspieranie polskich służb – podkreślali marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik.

Wyświetlane od 2720 - 2730 z 7296