Unijne wsparcie dla szpitali
Kolejne unijne wsparcie w ramach tarczy „antycovidowej” dla świętokrzyskich placówek służby zdrowia. Tym razem dodatkowe pieniądze trafiły do szpitali we Włoszczowie i Skarżysku-Kamiennej.
Kolejne unijne wsparcie w ramach tarczy „antycovidowej” dla świętokrzyskich placówek służby zdrowia. Tym razem dodatkowe pieniądze trafiły do szpitali we Włoszczowie i Skarżysku-Kamiennej.
10 stycznia w Kiecach, w Kościele Garnizonowym odbył się koncert laureatów IX Międzynarodowego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych “Kolęda Płynie z Wysokości…”. Gratulacje utalentowanym muzykom złożył marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, który objął wydarzenie patronatem honorowym.
Wkrótce ruszy budowa Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar. W siedzibie GUM w Warszawie, w obecności marszałka Andrzeja Bętkowskiego oraz wicemarszałek Renaty Janik, podpisano umowę pomiędzy partnerami projektu: Głównym Urzędem Miar oraz Politechniką Świętokrzyską, a generalnym wykonawcą – Firmą Budowlaną ANNA-BUD sp. z o.o.
Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zawarł dziś umowy na dofinansowanie dziewięciu projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego – na łączną kwotę 6,4 mln zł, pochodzących z funduszy Unii Europejskiej. Projekty będą realizowane w 12 świętokrzyskich szkołach branżowych i technikach.
Dziś w kieleckich Pietraszkach swoją działalność rozpoczął trzeci w Kielcach Zakład Aktywności Zawodowej. Placówka zapewni pracę i terapię 30 osobom z niepełnosprawnością. Zatrudnienie znajdzie tu także 7-osobowy personel. W uroczystym otwarciu Zakładu wzięli udział: wicemarszałek Renata Janik oraz dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Elżbieta Korus i jej zastępca Arkadiusz Ślipikowski.
“Rozbudowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sandomierzu” – to projekt, który zrealizuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu. Umowę na dofinansowanie inwestycji podpisali dziś marszałek Andrzej Bętkowski, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marek Jońca oraz Piotr Sołtyk, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu.
Siedem nowoczesnych, przyjaznych środowisku autobusów już wkrótce obsługiwało będzie pasażerów w Skarżysku-Kamiennej. Zmieni się także miejska sieć transportowa: wyznaczone zostaną bus pasy, powstaną nowe ścieżki rowerowe i parkingi „Bike&Ride”, a miejskie drogi oświetlą lampy LED. Wybudowany zostanie również wiadukt nad linią kolejową nr 8, który skomunikuje osiedla Dolna Kamienna i Przydworcowe. Marszałek Andrzej Bętkowski, członek Zarządu Województwa Marek Jońca oraz prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig podpisali umowę na dofinansowanie projektu budowy zintegrowanego systemu komunikacyjnego. Na ten cel trafi 36,7 mln złotych unijnego wsparcia. W spotkaniu uczestniczyli także sekretarz województwa Mariusz Bodo oraz starosta skarżyski Artur Berus.
Dochody na poziomie 565.843.552 zł, wydatki w wysokości 679.373.744 zł, przy deficycie w kwocie 113.530.192 zł – to najważniejsze dane, charakteryzujące budżet województwa świętokrzyskiego na nadchodzący 2021 rok. Radni województwa uchwalili go podczas ostatniej w tym roku sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, która odbyła się w trybie zdalnym, ze względu na sytuację epidemiczną, w poniedziałek 28 grudnia 2020 roku.
W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach 27 grudnia 2020 roku rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19. Razem z zespołem szpitalnym zaszczepił się m.in. wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, lekarz medycyny Marek Bogusławski, radny Sejmiku, dr n. med. Grzegorz Świercz, dyrektor szpitala – Bartosz Stemplewski.