Aktualności Zarządu

Świętokrzyska Nagroda Kultury 2020 (22)

Laureaci Świętokrzyskiej Nagrody Kultury

Świętokrzyską Nagrodą Kultury każdego roku Zarząd Województwa honoruje osoby, instytucje, stowarzyszenia oraz zespoły za szczególne dokonania w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego. – Serdecznie dziękuję Państwu za to, że tworzycie kulturę naszego regionu. Dbacie o ochronę dziedzictwa kulturowego oraz o umacnianie tradycji –  mówił marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, który razem z przewodniczącym Sejmiku Andrzejem Prusiem gratulowali laureatom wyłonionym przez kapitułę.  

Uhonorowano Zasłużonych Dla Branży Turystycznej (6)

Uhonorowano zasłużonych dla branży turystycznej

Statuetki „Wędrowca Świętokrzyskiego” za działania służące rozwojowi turystyki otrzymały w tym roku: Camping Browarny w Sandomierzu, Sekretarz PTTK Sandomierz – Marzena Martyńska, Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki, Miasto i Gmina Bodzentyn oraz Oddział Świętokrzyski PTTK. „Super Wędrowcem” uhonorowany został Świętokrzyski Park Narodowy. Nagrody wręczył członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka.

Elżbieta Korus, Dyrektor Rops I Wicemarszałek Renata Janik.

Obradował Świętokrzyski Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej

We wtorek, 1 grudnia odbyło się posiedzenie Świętokrzyskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej – organu wspierającego działania Samorządu Województwa Świętokrzyskiego w procesie koordynacji i monitoringu rozwoju ekonomii społecznej. Ze względu na zagrożenie spowodowane pandemią spotkanie, któremu przewodniczyła wicemarszałek Renata Janik, odbyło się w formule online. Uczestniczyli w nim m.in. Elżbieta Korus, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego oraz wicedyrektor ROPS Arkadiusz Ślipikowski.

Marszałek Andrzej Bętkowski I Burmistrz Końskich Krzysztof Obratański

Centrum Końskich się zmieni. Podpisano umowę na dofinansowanie rewitalizacji miasta

Za 2,5 roku powinny zakończyć się prace rewitalizacyjne w centrum Końskich. Projekt, wart ponad 30 mln zł, otrzymał wsparcie finansowe ze środków unijnych w kwocie 18 mln zł, oraz 2 mln z budżetu państwa. W czwartek 26 listopada marszałek Andrzej Bętkowski podpisał z burmistrzem Końskich Krzysztofem Obratańskim umowę na dofinansowanie przedsięwzięcia. Prace rewitalizacyjne obejmą park miejski, rynek, dawną stolarnię oraz budynek Gimnazjum nr 2. 

Wyświetlane od 3190 - 3200 z 7289