Na rozwój w obszarze Gór Świętokrzyskich
Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Nowej Słupi oraz szlak „Śladami kultury benedyktyńskiej” w gminach Pawłów, Bodzentyn, Łagów i Bieliny – dwa przedsięwzięcia z zakresu dziedzictwa kulturowego będą realizowane w obszarze Gór Świętokrzyskich. To wynik rozstrzygnięcia konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. We wtorek, 19 grudnia marszałek Adam Jarubas i członek Zarządu Województwa Marek Szczepanik podpisali pre-umowy z działania 4.4 “Zachowanie dziedzictwa kulturowego i naturalnego’’ realizowanego dla Obszaru Strategicznej Interwencji – Obszaru Gór Świętokrzyskich”. Beneficjentom gratulował członek Zarządu Województwa Piotr Żołądek.





