Dsc 5133

Ustrzelili Puchar Marszałka

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości oraz 20-lecia województwa świętokrzyskiego, na strzelnicy Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach odbył się I Turniej w Sportach Obronnych o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W zawodach uczestniczyło 10 zespołów głównie z klas mundurowych z województwa świętokrzyskiego. 3 zespoły, które stanęły na podium otrzymały puchary i medale, a 3 najlepszych zawodników turnieju uhonorowanych zostało dodatkowo nagrodami rzeczowymi. Samorząd Województwa reprezentował kierownik Oddziału Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Leszek Wnętrzak, który pogratulował wszystkim uczestnikom oraz wręczył nagrody zwycięzcom Turnieju.

W uroczystym zakończeniu uczestniczył również Grzegorz Kędzierski, Prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego, organizatora Turnieju.
Imprezę zwieńczył uroczysty apel, podczas którego Dariusz Wójcik, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach i Jan Sajnok, wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Strzelectwa Sportowego otrzymali podziękowania za długoletnią działalność za rzecz popularyzacji strzelectwa sportowego. W dowód uznania uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami XX-lecia Województwa Świętokrzyskiego.

5093
Dariusz Wójcik i Jan Sajnok z medalami 20-lecia województwa świętokrzyskiego

Turniej sfinansowany został ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.