XXXVI sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – relacja online
W sali konferencyjnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach trwa XXXVI sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Zapraszamy do śledzenia obrad online.
W sali konferencyjnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach trwa XXXVI sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Zapraszamy do śledzenia obrad online.
18 września 2017 r. o godz. 10.15 w sali nr 204 budynku administracyjnego Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, ul. Artwińskiego 3 odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów.
Radni Sejmiku spotkali się na czwartkowych obradach pięciu komisji, omawiając m.in. kwestie wykonania budżetu województwa oraz budżetów niektórych jednostek organizacyjnych Samorządu Województwa w pierwszym półroczu 2017 roku czy zaliczenia odcinków dróg do kategorii dróg wojewódzkich.
Posiedzenie Komisji Statutowej Sejmiku odbędzie się 21 września 2017 r. o godz. 13.30 w gabinecie Przewodniczącego Sejmiku (II piętro wejście przez sekretariat Kancelarii Sejmiku pok. 201) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, aleja IX Wieków Kielc 3.
Eksperci z Malty, Szwecji, Włoch i Hiszpanii odwiedzili województwo świętokrzyskie w celu wymiany doświadczeń związanych z energooszczędnością w budynkach użyteczności publicznej, a także odnawialnymi źródłami energii. Spotkanie w Polsce jest już czwartym międzyregionalnym wydarzeniem w ramach międzynarodowego projektu ENERSELVES programu Interreg Europe realizowanego przez Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.
14 lokalnych grup działania z województwa świętokrzyskiego realizuje projekt pn. “LGD-owskie wsparcie w biznesowym starcie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Przebywający z wizytą w powiecie jędrzejowskim marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, spotkał się z przedstawicielami LGD-ów i beneficjentami projektu.
8 września 2017r. w Parku Piszczele w Sandomierzu po raz trzeci odbyły się Sandomierskie Senioralia, których organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej. Impreza ma charakter integracyjny i jak co roku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta. Patronem honorowym tegorocznej edycji wydarzenia był Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas. Gościem imprezy była radna Sejmiku Ewelina Bień.
Po raz kolejny Skansen Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni był miejscem “Święta Chleba” – wydarzenia, które przybliża historię tego wypieku, rolnictwa oraz obrzędy z nimi związane. Nie zabrakło ciekawych pokazów i warsztatów oraz występów zespołów folklorystycznych. Wyjątkowym momentem wydarzenia było przekazanie Młyna Wodnego “Bździela” na rok Urzędowi Miasta i Gminy w Pińczowie.
Już po raz osiemnasty w Obrazowie odbyło się Europejskie Święto Jabłka – Jabłkobranie 2017. Gościem imprezy był radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Swajda.
Od 1 września, 19 przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego przebywa na wystawie światowej ASTANA EXPO w Kazachstanie, która potrwa do 10 września 2017.