Aktualności Zarządu

Anna Ciulęba, Andrzej Bętkowski i Andrzej Pruś, siedząc przy stole, przeglądają nominacje.

Kapituła “Świętokrzyskiej Victorii” wyłoniła nominowanych

We wtorek 25 maja w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, pod przewodnictwem marszałka województwa Andrzeja Bętkowskiego, z udziałem przewodniczącego Sejmiku Andrzeja Prusia i sekretarz Kapituły, dyrektor Gabinetu Marszałka Anny Ciulęby odbyło się posiedzenie Kapituły Nagrody “Świętokrzyska Victoria”. Ze względu na trwającą pandemię, z uwagi na zdrowie i bezpieczeństwo członków organu, spotkanie zostało zorganizowane w formie hybrydowej. Obecni na obradach członkowie Kapituły wybrali nominowanych do nagrody w 3 kategoriach: “Osobowość”, “Samorządność” oraz “Przedsiębiorczość”.

Uroczyste Przekazanie Umowy Przez Marszałka Województwa świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego Na Ręce Prezydenta Starachowic Marka Materka

Starachowicka komunikacja z unijnym dofinansowaniem

Utworzenie spójnego systemu komunikacji publicznej na terenie Starachowic – to główne założenie projektu, który samorząd tego miasta realizować będzie przy wsparciu środków unijnych. Umowę w tej sprawie podpisali dziś w Starachowicach marszałek Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Marek Bogusławski, prezydent miasta Starachowice Marek Materek i skarbnik miasta Halina Piwnik. Gośćmi wydarzenia byli poseł na Sejm RP Agata Wojtyszek i przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś.

Marszałek Andrzej Bętkowski, Wicemarszałek Renata Janik Oraz Dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Katarzyna Kubicka

Zabiegamy o dodatkowe miliony dla regionu

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego odbyło się spotkanie on-line w ramach negocjacji środków na realizację programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego”. Negocjacje z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemarem Budą prowadzili marszałek Andrzej Bętkowski oraz wicemarszałek Renata Janik. W spotkaniu uczestniczyli także dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Jacek Sułek, dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Katarzyna Kubicka i zastępca dyrektora EFS Artur Potaczała.

Uroczyste Przekazanie Umowy Na Dofinasowanie Modernizacji Energetycznej Dwóch Budynków Placówki Opiekuńczo Wychowawczej W Małachowie

Proekologicznie w Małachowie

Kompleksową modernizację energetyczną przejdą dwa budynki placówki opiekuńczo – wychowawczej w Małachowie. Na ten cel powiat ostrowiecki pozyskał ponad 1, 3 miliona złotych unijnego dofinansowania. Umowę w tej sprawie podpisali dziś marszałek Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Renata Janik, starosta powiatu ostrowieckiego Marzena Dębniak, wicestarosta powiatu ostrowieckiego Andrzej Jabłoński i skarbnik powiatu ostrowieckiego Julita Szewczyk.

Podpisanie Umowy Na Realizację Projektu Związanego Z Zabezpieczeniem Ostrowca Świętokrzyskiego I Gminy Bodzechów Przed Zalewaniem Przez Rzekę Modłę

Unijne wsparcie na ujarzmienie rzeki Modły

Rusza realizacja niezwykle ważnego projektu związanego z zabezpieczeniem Ostrowca Świętokrzyskiego i gminy Bodzechów przed zalewaniem przez rzekę Modłę. Umowa na dofinansowanie ze środków unijnych planowanego od kilku lat przedsięwzięcia została podpisana dziś w Świrnie, gm. Bodzechów przez marszałka Andrzeja Bętkowskiego, członka Zarządu Województwa Marka Jońcę i dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie Annę Łukaszewską – Trzeciakowską. Gośćmi wydarzenia byli: podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Grzegorz Witkowski, poseł RP Andrzej Kryj, senator RP Jarosław Rusiecki, zastępca prezesa Wód Polskich ds. Ochrony Przed Powodzią i Suszą Krzysztof  Woś oraz wójt gminy Bodzechów Jerzy Murzyn.  

Umowę Na Wsparcie Podpisali Andrzej Betkowski, Marek Jońca, Ewa Kotarska

Wspierają działalność Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Słupi

Prowadzą doświadczenia, badania nad uprawami roślin, które potem są stosowane przez świętokrzyskich rolników – jedyna w regionie Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Słupi jest „drogowskazem” dla rolników. Stacja otrzymała dofinansowanie z budżetu województwa świętokrzyskiego na kolejne badania. Umowę na wsparcie w wysokości 80 tysięcy złotych podpisali: marszałek Andrzej Bętkowski, członek Zarządu Marek Jońca oraz dyrektor stacji Ewa Kotarska.

Wyświetlane od 3040 - 3050 z 7290