Aktualności Zarządu

900a6051

Szansa na likwidację kotłowni węglowej

Zielone światło dla dużej inwestycji proekologicznej zakładającej likwidację kotłowni węglowej obsługującej Świętokrzyskie Centrum Onkologii i Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach. Komisja Europejska wyraziła wstępną zgodę na współfinansowanie tego projektu w ramach instrumentu REACT EU, a to oznacza jego szybszą realizację, jeszcze w tej perspektywie unijnej. O szczegółach mówili dziś podczas konferencji prasowej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii marszałek Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Marek Bogusławski, dyrektor ŚCO prof. Stanisław Góźdź, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach Bartosz Stemplewski, radna Województwa Świętokrzyskiego Magdalena Zieleń, dyrektor PGE Energia Ciepła – Oddział Elektrociepłownia w Kielcach Zbigniew Duda oraz dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju UMWŚ Jacek Sułek.

Spotkanie W Sprawie Powołania Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (sim)

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Kielcach i powiecie Kieleckim

Krajowy Zasób Nieruchomości zamierza powołać wraz z samorządami miasta Kielce i powiatu kieleckiego Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową (SIM). Jej celem jest budowa mieszkań na wynajem dla osób o średnich dochodach. Szczegóły współpracy w tej sprawie omówiono podczas zorganizowanego w Urzędzie Marszałkowskim spotkania wicemarszałek Renaty Janik, zastępcy prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości Michała Sroki oraz samorządowców powiatu kieleckiego.

Przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego przeprowadzono kwestę, podczas której zbierano datki na rzecz Hospicjum Stacjonarnego im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach

Na pomoc Hospicjum

Każdego roku wczesną wiosną w całej Polsce odbywają się zbiórki pieniędzy, których znakiem rozpoznawczym są żonkile – symbole odrodzenia, wręczane przez wolontariuszy w zamian za datki. Gromadzone w ten sposób środki wspierają polskie hospicja w ramach ogólnopolskiej Kampanii „Pola Nadziei”. Dziś przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego przeprowadzono kwestę, podczas której zbierano datki na rzecz Hospicjum Stacjonarnego im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.

Wyświetlane od 3050 - 3060 z 7290