Cytomammobus rusza w trasę
Mieszkanki powiatu staszowskiego będą mogły na miejscu wykonać bezpłatne badanie cytologiczne oraz mammografię. Dziś do Staszowa przyjedzie bowiem cytomammobus. Przez miesiąc będzie odwiedzał gminy powiatu staszowskiego.
Mieszkanki powiatu staszowskiego będą mogły na miejscu wykonać bezpłatne badanie cytologiczne oraz mammografię. Dziś do Staszowa przyjedzie bowiem cytomammobus. Przez miesiąc będzie odwiedzał gminy powiatu staszowskiego.
Wszystkie działające na terenie województwa świętokrzyskiego Lokalne Grupy Działania (19) złożyły wnioski na konkurs na wybór Lokalnej Grupy Działania do realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju w ramach Osi IV Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW).
Msza Święta w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu w intencji mieszkańców zainaugurowała uroczystości związane z 10 – leciem Powiatu Sandomierskiego, które odbyły się w piątek w nadwiślańskim grodzie. Podczas mszy biskup sandomierski prof. dr hab. Andrzej Dzięga poświęcił sztandar Powiatu ufundowany przez firmy i osoby prywatne z terenu Sandomierszczyzny. W uroczystościach uczestniczyli m.in. przewodniczący Sejmiku Województwa Tadeusz Kowalczyk oraz marszałek Adam Jarubas.
W tym roku Województwo Świętokrzyskie będzie organizatorem XV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych „ŚWIĘTOKRZYSKIE 2009”. Udział w nim weźmie ponad 5 tysięcy uczestników – zawodników, szkoleniowców, sędziów. Spotkanie dotyczące organizacji tego przedsięwzięcia zorganizował Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki.
Na temat inwestycji drogowych prowadzonych w gminie Pawłów, marszałek Adam Jarubas rozmawiał ze starostą starachowickim Andrzejem Matynią oraz Ignacym Gieradą wójtem Pawłowa.
Powiat kielecki świętuje 10 lat istnienia. Główne uroczystości z tej okazji odbędą się w najbliższą niedzielę, 25 stycznia. Wezmą w nich udział: przewodniczący Sejmiku Tadeusz Kowalczyk, marszałek Adam Jarubas, wicemarszałek Zdzisław Wrzałka oraz członkowie Zarządu Województwa – Marek Gos i Lech Janiszewski.
W najbliższą niedzielę już po raz piętnasty wręczone zostaną doroczne nagrody i wyróżnienia w konkursie CHMIELNICZANIN ROKU. Nagroda przyznawana jest przez burmistrza Chmielnika. Promuje osoby wyróżniające się w działalności społecznej, kulturalnej bądź gospodarczej, pracujące na terenie Gminy Chmielnik lub z niej pochodzące. W podsumowaniu tegorocznej edycji udział weźmie wicemarszałek Zdzisław Wrzałka.
Zarząd Województwa Świętokrzyskiego Uchwałą 1486/09 przyjął Okresowy Plan ewaluacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013 na 2009 rok.
Dziś w Hotelu Gromada “Dom Chłopa” w Warszawie odbędzie się Świąteczno – Noworoczne Spotkanie Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej. Swój dorobek gospodarczy i kulturalny zaprezentuje powiat konecki. W spotkaniu wezmą udział wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Józef Żurek i radny Krzysztof Dziekan.
W niedzielę 25 stycznia w Rakowie gościć będzie 90 par i 180 tancerzy, którzy wezmą udział w XII Świętokrzyskich Konfrontacjach w Tańcu Towarzyskim o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.