Łagów walczy o prawa miejskie
Przez ponad sześćset lat Łagów cieszył się wszelkimi prawami przysługującymi miastu. Była tu i siedziba kasztelana, był też bogaty, sławny w całej okolicy targ. I choć w 1869 roku w odwecie za udział mieszkańców w Powstaniu Styczniowym zaborca pozbawił osadę miejskich splendorów, nikt nie stracił tam nadziei, że należne prawa zostaną kiedyś przywrócone. Dziś, po stu czterdziestu latach wiele wskazuje, że tak się stanie już niebawem.





