Szpitale z nowym sprzętem
Kolejny sprzęt medyczny zakupiony ze środków unijnych w ramach działań związanych z pandemią koronawirusa trafił do świętokrzyskich lecznic.
Kolejny sprzęt medyczny zakupiony ze środków unijnych w ramach działań związanych z pandemią koronawirusa trafił do świętokrzyskich lecznic.
O zmodernizowaną, nowoczesną szkolną bazę sportową wzbogaci się gmina Jędrzejów. A wszystko to dzięki unijnemu dofinansowaniu projektu, który realizowany będzie w ramach Działania 7.4 Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej.
Trzy umowy na dofinansowanie robót budowlanych w obiektach służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych podpisali z beneficjentami marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik. W wydarzeniu uczestniczył również członek Zarządu Województwa Marek Jońca. Pieniądze na realizację tych zadań, będące w dyspozycji Samorządu Województwa Świętokrzyskiego, pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Zarząd Województwa, na posiedzeniu 3 czerwca 2020 roku, zatwierdził dofinansowanie sześciu projektów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, dotyczących opieki medycznej nad osobami niesamodzielnymi i seniorami oraz działań wspierających zdrowie pracowników. Z przedsięwzięć skorzysta blisko 800 osób. Kwota dofinansowania projektów to łącznie 8, 8 mln zł.
Czysta energia i czyste powietrze – a wszystko to dzięki kolejnym środkom unijnym, które trafią do 16 beneficjentów z regionu świętokrzyskiego na działania związane ze zwiększeniem efektywności energetycznej.
Zarząd Województwa Świętokrzyskiego powierzył obowiązki dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej Tadeuszowi Sikorze, kierownikowi Oddziału Dziedzictwa Narodowego w Departamencie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.
Ruszyły pożyczki dla przedsiębiorców, które są jednym z elementów Świętokrzyskiej Tarczy Antykryzysowej. Pierwsza świętokrzyska firma już otrzymała pożyczkę, w kolejce czekają następne, bowiem zainteresowanie taka formą wsparcia jest ogromne.
Jak zapobiegać negatywnym skutkom ekonomicznym pandemii koronawirusa – o tym dyskutowali podczas pierwszego posiedzenia członkowie Zespołu do spraw wsparcia świętokrzyskiej gospodarki w ramach tarczy antykryzysowej “OCHRONA. ODBUDOWA. ROZWÓJ MPŚ”, które odbyło się w piątek, 29 maja.
– Minione 30 lat udowodniło, że ludzie chcą coś zmieniać w najbliższym otoczeniu i to się udaje. Tworzymy coraz więcej instrumentów, mamy coraz więcej doświadczenia w różnych sytuacjach, także tych kryzysowych – mówi o osiągnięciach samorządności marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.
Placówki opieki zdrowotnej, służby mundurowe i instytucje świadczące usługi społeczne – w sumie 880 podmiotów, najbardziej odczuwających skutki pandemii koronawirusa, obejmą projekty unijne przygotowane przez świętokrzyskie powiaty. Po rekordowo szybkim, najkrótszym w historii Regionalnego Programu Operacyjnego naborze wniosków, marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik podpisali dziś umowy na ich dofinansowanie.