Lecznica w Morawicy zakupi sprzęt medyczny
Aparaty – rentgenowskie i usg, defibrylatory, analizatory biochemiczne – to tylko cześć sprzętu medycznego, który trafi do lecznicy w Morawicy w ramach unijnego projektu realizowanego przez tę placówkę.
Aparaty – rentgenowskie i usg, defibrylatory, analizatory biochemiczne – to tylko cześć sprzętu medycznego, który trafi do lecznicy w Morawicy w ramach unijnego projektu realizowanego przez tę placówkę.
Ponad 1 mln zł pieniędzy dla szpitala w Czerwonej Górze i 1,5 mln zł dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Takie dodatkowe wsparcie z unijnych funduszy, głównie na uruchomienie laboratoriów do diagnostyki w zakresie koronawirusa, otrzymają obie lecznice.
18 projektów tzw. części społecznej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, zatwierdzonych do dofinansowania na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu Województwa, pozwoli na rozwijanie opieki nad dziećmi do lat 3 oraz tworzenie świetlic środowiskowych. Przedsięwzięcia będą realizowane głównie na obszarach wiejskich regionu świętokrzyskiego. Z projektów skorzysta 1500 osób.
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach i Województwo Świętokrzyskie – Regionalne Centrum Naukowo–Technologiczne w Podzamczu, 9 kwietnia 2020 r. podpisały porozumienie o współpracy naukowo–badawczej oraz badawczo–wdrożeniowej, dotyczącej organizacji laboratorium dedykowanego do diagnostyki w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2. O szczegółach współpracy poinformowali podczas konferencji prasowej online marszałek Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Marek Bogusławski, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. dr hab. Jacek Semaniak, prorektor ds. medycznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. dr hab. Stanisław Głuszek i dyrektor Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu Marcin Zawierucha.
1600 maseczek ochronnych otrzymali dziś pracownicy i pensjonariusze trzech kieleckich domów pomocy społecznej. – Uszycie maseczek sfinansowaliśmy z unijnego projektu „Świętokrzyska Ekonomia Społeczna”, realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej – mówi wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik. – Projekt zakłada wsparcie dla osób w trudnej sytuacji życiowej, zagrożonych wykluczeniem społecznym, a trudno wyobrazić sobie dziś bardziej potrzebną pomoc niż właśnie zaopatrzenie w środki ochrony osobistej.
300 mln zł – taka jest wartość Świętokrzyskiego Pakietu Osłonowego „OCHRONA. ODBUDOWA. ROZWÓJ MŚP”, który powstał z myślą o przedsiębiorcach dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa. O przyjętych przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego rozwiązaniach rozmawiamy z Andrzejem Bętkowskim, marszałkiem województwa świętokrzyskiego.
Marszałek Andrzej Bętkowski, skarbnik województwa Maria Fidzińska-Dziurzyńska oraz Jacek Sułek dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego uczestniczyli w wideokonferencji z Małgorzatą Jarosińską-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej. Przedstawiciele samorządów wszystkich województw dyskutowali z minister odpowiedzialną za wykorzystanie w Polsce funduszy unijnych o procedowanej specustawie funduszowej i kolejnych elementach wsparcia finansowego dla przedsiębiorców, w dobie epidemii Covid-19. Dyskusja dotyczyła instrumentów finansowych i planowanych przesunięć, które umożliwiłyby szybkie, proste, skuteczne wspieranie firm, które w związku pandemią koronawirusa znalazły się w trudnej sytuacji finansowej.
Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski uczcił pamięć ofiar Zbrodni Katyńskiej, składając kwiaty przy pomniku pamięci ofiar zbrodni katyńskiej – Kamiennym Kręgu Pamięci w Kielcach.
Ponad 54 mln zł kosztować będzie budowa nowoczesnego, bezpiecznego tunelu pieszo-rowerowego pod torami kolejowymi w Skarżysku-Kamiennej. Podziemne przejście zastąpi zardzewiałą, niebezpieczną kładkę, z której dotychczas korzystają podróżni i mieszkańcy miasta. Marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Marek Bogusławski złożyli podpisy pod umową o dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego kwotą ponad 37 mln zł.
Trwa kompleksowa termomodernizacja trzech samorządowych budynków na terenie gminy Chmielnik. Przedsięwzięcie otrzymało wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Umowy o dofinansowanie inwestycji podpisali marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Marek Bogusławski.