Aktualności wyróżnione

Za nami wyjątkowy Dzień Dziecka przed Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach!

Za nami wyjątkowy Dzień Dziecka przed Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach!

Plac przed Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach zamienił się dzisiaj w kolorową strefę dziecięcej zabawy. Po raz pierwszy wydarzenie zyskało tak otwartą, rodzinną formułę, co spotkało się z ciepłym przyjęciem mieszkańców i zgromadzonych dzieci. Dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje: dmuchańce, spotkania z bajkowymi postaciami i sportowe emocje, oferując najmłodszym niezapomniane wrażenia. W tym radosnym wydarzeniu wzięli udział: marszałek Renata Janik, wicemarszałek Grzegorz Socha, przewodniczący Sejmiku Andrzej Bętkowski, członkowie Zarządu Anita Koniusz i Andrzej Pruś, radny Sejmiku Kazimierz Mądzik oraz dyrektor WDK Magdalena Fogiel-Litwinek.

Życzenia i podarunki dla małych pacjentów

Życzenia i podarunki dla małych pacjentów

Marszałek województwa Renata Janik gościła dzisiaj w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii, odwiedziła małych pacjentów Oddziału Diabetologicznego oraz Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Wraz z życzeniami powrotu do zdrowia, sił i sprawności, marszałek wręczyła prezenty wszystkim dzieciakom.  Marszałek Renata Janik zapowiedziała przekazanie niebawem dotacji dla Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii na zakup nowoczesnego aparatu echokardiograficznego wraz z pełnym wyposażeniem do badania serc małych pacjentów.

Senior w plenerze – dzień pełen zdrowia, aktywności i integracji

Senior w plenerze – dzień pełen zdrowia, aktywności i integracji

30 maja 2026 r. w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica, ul. Jana Pawła II, 25-960 Kielce odbyło się wyjątkowe wydarzenie „Senior w plenerze” zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w ramach unijnego projektu „Tworzenie Lokalnych Systemów Wsparcia dla Seniorów”. W spotkaniu uczestniczyli seniorzy z 19 gmin powiatu kieleckiego oraz miasta Kielce, którzy wspólnie spędzili dzień pełen ruchu, edukacji, profilaktyki zdrowotnej i integracji. Inicjatorem całego wydarzenia jest Renata Janik – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, która zawsze z zaangażowaniem pamięta o seniorach naszego regionu, podejmując działania służące ich integracji, aktywizacji i wsparciu.

Świętokrzyski korowód tradycji przeszedł ulicami Kielc. Sieciowanie podmiotów ekonomii społecznej

Świętokrzyski korowód tradycji przeszedł ulicami Kielc. Sieciowanie podmiotów ekonomii społecznej

W sobotę odbyło się niezwykle ważne wydarzenia dla regionu „Sieciowanie podmiotów ekonomii społecznej”. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej zorganizował wielkie święto integracji, zdrowia i tradycji, które przyciągnęło setki mieszkańców, seniorów oraz przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z całego województwa. Gospodarz spotkania, marszałek Renata Janik, wraz z poseł na Sejm RP Anną Krupką, senatorem Krzysztofem Słoniem, radną Sejmiku Małgorzatą Krzywdą, dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach Magdaleną Fogiel-Litwinek oraz dyrekcją ROPS – Elżbietą Korus i Arkadiuszem Ślipikowskim – uroczyście zainaugurowała przemarsz prosto z balkonu Radia eM Kielce. W stronę Parku Miejskiego im. Stanisława Staszica ruszył dynamiczny, wielobarwny tłum.

Wyświetlane od 110 - 120 z 13223