Aktualności wyróżnione

Obradowała Komisja Strategii Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą Sejmiku

Obradowała Komisja Strategii Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą Sejmiku

Pod przewodnictwem radnego Marcina Piętaka, w czwartek 11 czerwca br. obradowała Komisja Strategii Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Radni skupili się na zaopiniowaniu Raportu o stanie Województwa Świętokrzyskiego w 2025 roku oraz na zaopiniowaniu projektu uchwały Sejmiku w sprawie udzielenia Zarządowi Województwa Świętokrzyskiego wotum zaufania. W obradach uczestniczyli marszałek Renata Janik, wicemarszałkowie Marek Bogusławski i Grzegorz Socha, członek Zarządu Andrzej Pruś .

O małych odkrywcach, wielkich talentach i supermocach. Spotkanie w SP 18 w Kielcach

O małych odkrywcach, wielkich talentach i supermocach. Spotkanie w SP 18 w Kielcach

Marszałek województwa Renata Janik spotkała się dzisiaj z najmłodszymi uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. Z. Kruszelnickiego ,,Wilka” w Kielcach , by rozmawiać o ich przyszłości, zainteresowaniach, predyspozycjach, o tym, kim chcą zostać, gdy dorosną. Wizyta w szkole była okazją do zaprezentowania najnowszego wydawnictwa edukacyjnego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach – książeczki pt. „Mali odkrywcy z Krzemiennej Doliny i wielkie pomieszanie”, która kształtuje świadomość zawodową dzieci, rozbudza ciekawość świata pracy i zachęca do myślenia o przyszłości. W spotkaniu z uczniami uczestniczyła również Aleksandra Marcinkowska dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach i jej zastępca Agnieszka Kubicka.

Plakat

„Siła marki lokalnej – jak budować wizerunek firmy w społeczności”

„Siła marki lokalnej – jak budować wizerunek firmy w społeczności” to temat przewodni trzeciego z cyklu śniadań biznesowych dla firm z województwa świętokrzyskiego! Już 26 czerwca br. Szafranowy Dwór w Strawczynie, przy porannej kawie i śniadaniu o tym, co znaczy marka lokalna i jak różni się od marki korporacyjnej; jak budować wiarygodność i emocjonalna więź z klientami.

Zamek Królewski w Sandomierzu

Europejskie Dni Archeologii w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu

Muzeum Zamkowe w Sandomierzu przygotowało bogatą ofertę na Europejskie Dni Archeologii. Celem wydarzenia jest przybliżenie szerokiej publiczności bogactwa dziedzictwa archeologicznego. Większość działań opiera się na trwającym obecnie projekcie grantowym: „Kremacja i inhumacja w kulturze trzcinieckiej. Opracowanie materiałów grobowych ze Słupczy, pow. sandomierski”, dodatkowo, zgodnie z tradycją, zaprezentowane zostaną najnowsze zabytki z kolekcji archeologicznej Muzeum. Dni Archeologii odbędą się 12-14 czerwca br. 

Cyfrowa tarcza świętokrzyskich placówek medycznych i technologie wspierające procesy leczenia! Ruszył projekt InPlaMed-II za ponad 128 mln zł

Cyfrowa tarcza świętokrzyskich placówek medycznych i technologie wspierające procesy leczenia! Ruszył projekt InPlaMed-II za ponad 128 mln zł

W Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu odbyła się konferencja inaugurująca kolejną fazę projektu „Informatyzacja Placówek Medycznych Województwa Świętokrzyskiego – II”, w skrócie „InPlaMed-II”. W wydarzeniu poświęconym informatyzacji świętokrzyskiej służby zdrowia wzięli udział wicemarszałek Marek Bogusławski, członek Zarządu Andrzej Pruś, dyrektorzy Departamentów oraz szpitali. Ta ważna dla regionu konferencja informacyjno-promocyjna została sfinansowana w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027. 

Wyświetlane od 70 - 80 z 13219