Aktualności wyróżnione
Chwała bohaterom! Uroczystości patriotyczne na Wykusie
Marszałek Renata Janik do absolwentów pielęgniarstwa: „Jesteście niezastąpionym filarem medycyny”
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik uczestniczyła w uroczystości Czepkowania absolwentów kierunku Pielęgniarstwo Akademii Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Podczas wydarzenia podkreślała znaczenie zawodu pielęgniarki i pielęgniarza oraz rolę, jaką odgrywają oni w systemie ochrony zdrowia i codziennej opiece nad pacjentami.
Przedsiębiorczość nagrodzona. Gala Gospodarcza Gminy Masłów pełna inspiracji i wyróżnień
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik uczestniczyła w Gali Wręczenia Nagrody Gospodarczej Gminy Masłów 2026, która odbyła się w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach. Wydarzenie było okazją do uhonorowania przedsiębiorców, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju lokalnej gospodarki, tworzenia miejsc pracy oraz budowania potencjału ekonomicznego regionu.
Uroczyste podsumowanie IV kadencji Młodzieżowego Sejmiku
11 sesji, 71 podjętych uchwał oraz dziesiątki inicjatyw kulturalnych, edukacyjnych i międzynarodowych – tak w liczbach prezentuje się bilans dwuletniej pracy Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Marszałek Renata Janik, przewodniczący Sejmiku Andrzej Bętkowski, członek Zarządu Andrzej Pruś, radna Sejmiku Małgorzata Krzywda oraz dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach Magdalena Fogiel-Litwinek wzięli udział w uroczystym zakończeniu IV kadencji Sejmiku, podczas którego podsumowano dotychczasowe działania oraz podziękowano młodym radnym za ich zaangażowanie na rzecz rówieśników.
Jubileusz 35-lecia samorządu pielęgniarek i położnych
W Centrum Kongresowym Targi Kielce odbyły się uroczyste obchody 35-lecia samorządu zawodowego pielęgniarek i położnych. Wydarzenie zorganizowane przez Okręgową Radę Świętokrzyskiej Izby Pielęgniarek i Położnych stało się okazją do podziękowań za trzy i pół dekady misji, profesjonalizmu oraz budowania silnej pozycji obu zawodów w regionie. W uroczystości udział wziął wicemarszałek województwa Marek Bogusławski, który wyraził wdzięczność za codzienną służbę oraz podkreślił, że mimo upływu lat niezmienne pozostają wartości, które definiują te zawody – profesjonalizm, empatia i obecność przy pacjencie, często w najtrudniejszych momentach życia.
ŚCO inwestuje w cyfryzację i nowoczesny sprzęt! Szpital prezentuje milionowe projekty
Nowoczesne fotele do chemioterapii, sztuczna inteligencja oraz cyfryzacja, które pomagają lekarzom w procesach diagnostycznych, jak również sprzęt ratujący serca pacjentów – to wszystko działa już w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Z okazji „Ogólnopolskiego Tygodnia Projektów KPO w Zdrowiu”, zorganizowano konferencję prasową, po której dziennikarze mogli z bliska przyjrzeć się 3 nowym inwestycjom. W spotkaniu wzięła udział marszałek Renata Janik, która podkreśliła, że nowe projekty to dopełnienie stałego wsparcia od Samorządu, a miliony z zewnętrznych dotacji nie byłby możliwe bez zabezpieczenia wkładu własnego z budżetu województwa.W wydarzeniu uczestniczyli także dyrektor ŚCO prof. dr hab. n. med. Stanisław Góźdź oraz zastępca dyrektora ds. klinicznych dr hab. n. med. Jolanta Smok-Kalwat.
Wyjątkowy jubileusz Domu Dziecka w Nagłowicach
Dom Dziecka w Nagłowicach – działający obecnie jako Centrum Administracyjne Placówek dla Dzieci i Młodzieży im. Ireny Mrożewskiej – obchodzi w tym roku jubileusz 80-lecia istnienia. Oficjalne uroczystości odbyły się w piątek, 12 czerwca. Była to wyjątkowa okazja do wspomnień, podziękowań dla przyjaciół instytucji, spotkania z byłymi wychowankami i pracownikami oraz podsumowania ośmiu dekad niezwykle trudnej, ale i pięknej misji opiekuńczo-wychowawczej. W wydarzeniu uczestniczył wicemarszałek województwa Marek Bogusławski, który od lat wspiera rozwój infrastruktury społecznej w powiecie jędrzejowskim.
Świętokrzyski Piknik Rodzinny w Osadzie Średniowiecznej już w tę sobotę
Niezwykłe pokazy rzemiosła, spotkania z żywymi maskotkami, warsztaty garncarskie i tkackie, a także widowiskowe prezentacje służb mundurowych – to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników nadchodzącego Świętokrzyskiego Pikniku Rodzinnego. Już w najbliższą sobotę Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej pod Świętym Krzyżem zamieni się w tętniące życiem centrum rodzinnej integracji i świetnej zabawy. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik.
Kajakowe odkrywanie Ponidzia
Ponidzie, malowniczy region województwa świętokrzyskiego, to prawdziwy raj dla miłośników natury i aktywnego wypoczynku. Kraina ta zachwyca łagodnym krajobrazem, pełnym zielonych łąk, wapiennych wzgórz oraz spokojnych rzek, które wiją się wśród pól i lasów. Najlepszym sposobem na poznanie tego wyjątkowego miejsca jest spływ kajakowy rzekami Czarna Nida, Biała Nida oraz Nida. To idealna okazja, aby połączyć relaks z przygodą i odkryć uroki Ponidzia z perspektywy wodnej.





