Aktualności wyróżnione
Uroczyście zakończył się kolejny rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Morawicy
Obradowały Komisje: Zdrowia, Polityki Społecznej i Spraw Rodziny oraz Rolnictwa i Ochrony Środowiska
W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego obradowała Komisja Zdrowia, Polityki Społecznej i Spraw Rodziny Sejmiku Województwa, którą poprowadził radny Kazimierz Mądzik. Pod przewodnictwem Grzegorza Cepila odbyło się również posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Sejmiku. W posiedzeniach uczestniczyli marszałek Renata Janik, wicemarszałek Grzegorz Socha i Marek Bogusławski, członkowie Zarządu Anita Koniusz i Andrzej Pruś.
Biała sobota w ŚCO już 20 czerwca! Zapraszamy mieszkanki regionu na bezpłatne badania profilaktyczne!
Biała sobota to doskonała okazja, aby w ciągu jednego dnia, bez pośpiechu i w przyjaznej atmosferze, wykonać kluczowe badania profilaktyczne, które mogą uratować życie. Zapraszamy razem ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii (ŚCO) mieszkanki naszego regionu do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Kim będę, gdy dorosnę? Mali odkrywcy z Krzemiennej Doliny podpowiadają najmłodszym
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik uczestniczyła w spotkaniu z uczniami Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Maryi z Nazaretu w Kielcach, podczas którego zaprezentowano wyjątkową publikację edukacyjną Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach pt. „Mali odkrywcy z Krzemiennej Doliny i wielkie pomieszanie”. W spotkaniu z najmłodszymi udział wzięły także Aleksandra Marcinkowska, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach oraz Agnieszka Kubicka, zastępca dyrektora WUP.
W Kolegiacie p.w. św. Marcina w Opatowie podpisano kolejne umowy z beneficjentami dotacji na renowacje świętokrzyskich zabytków
Wicemarszałek Grzegorz Socha podpisał dziś w Kolegiacie p.w. św. Marcina w Opatowie 10 umów z beneficjentami tegorocznych dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Świętokrzyskiego kolejne cenne obiekty dziedzictwa kulturowego regionu zostaną zabezpieczone i odnowione. Łącznie 900 tysięcy złotych trafi w tym roku do 41 beneficjentów z województwa świętokrzyskiego na realizację prac konserwatorskich, restauratorskich i budowlanych przy zabytkach. Dzisiejsza, trzecia pula środków w wysokości ponad 204 tysięcy złotych została dziś przekazana dziesięciu beneficjentom z powiatów: opatowskiego, ostrowieckiego, sandomierskiego oraz staszowskiego.W wydarzeniu uczestniczyła także wiceprzewodnicząca Sejmiku Magdalena Zieleń.
WYNIKI NABORU PRZEDSIĘBIORCÓW DO UDZIAŁU W POWIERZCHNI WYSTAWIENNICZEJ PODCZAS XXXV FORUM EKONOMICZNEGO W KARPACZU
W ramach projektu „Świętokrzyskie dla biznesu”, realizowanego w ramach działania 1.7 „Wsparcie internacjonalizacji przedsiębiorstw i infrastruktury biznesu” Programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021–2027, zakończono nabór przedsiębiorców do udziału w powierzchni wystawienniczej podczas XXXV Forum Ekonomicznego w Karpaczu, które odbędzie się w dniach 8–10 września 2026 r.
Odbyło się posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnego
Pod przewodnictwem radnej Małgorzaty Krzywdy, w czwartek 18 czerwca br. obradowała Komisja Samorządu Terytorialnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Radni skupili się na zaopiniowaniu Raportu o stanie Województwa Świętokrzyskiego w 2025 roku oraz na zaopiniowaniu projektu uchwały Sejmiku w sprawie udzielenia Zarządowi Województwa Świętokrzyskiego wotum zaufania. W obradach uczestniczyli marszałek Renata Janik, przewodniczący Sejmiku Andrzej Bętkowski i członek Zarządu Andrzej Pruś.
Obradowała Komisja Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego
W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego obradowała Komisja Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Posiedzenie poprowadził radny Paweł Krakowiak. Komisja zaopiniowała Raport o stanie Województwa Świętokrzyskiego w 2025 roku. Radni zaopiniowali także projekty uchwał w sprawie przyjęcia Regulaminów przyznawania stypendiów dla uczniów: szkół podstawowych, szkół zawodowych i liceów ogólnokształcących w województwie świętokrzyskim w roku szkolnym 2026/27. W posiedzeniu uczestniczyli m.in. Renata Janik marszałek województwa, członkowie Zarządu Andrzej Pruś i Anita Koniusz oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Andrzej Bętkowski.
Obradowała Komisja Budżetu i Finansów Sejmiku Województwa
Pod przewodnictwem radnego Andrzeja Swajdy obradowała Komisja Budżetu i Finansów Sejmiku Województwa. Radni zaopiniowali Raport o stanie Województwa Świętokrzyskiego w 2025 roku, wydali również pozytywną opinię dotyczącą sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonania budżetu Województwa Świętokrzyskiego za 2025 r. W posiedzeniu uczestniczyli marszałek Renata Janik, wicemarszałek Grzegorz Socha i członek Zarządu Andrzej Pruś.





