Aktualności wyróżnione

Z posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

Z posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

Marszałek Renata Janik wzięła udział w posiedzeniu plenarnym Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, obradującej w Kielcach pod przewodnictwem Marka Banasika. Obecni byli również m.in. radni Sejmiku Województwa Kazimierz Mądzik i Andrzej Mochoń, Norbert Kusiak – dyrektor Wydziału Polityki Gospodarczej, sekretarz Prezydium Rady Dialogu Społecznego (OPZZ) oraz Youssef Sleiman – dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze.

Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach

Zaproszenie na warsztaty w ramach projektu FERC pt. www.muzeach 2.0

Każde muzealne dzieło skrywa historię zapisaną nie tylko w wyglądzie, ale również w fakturze, kolorze, detalach i śladach czasu. Dziś dzięki nowoczesnym technologiom możliwe staje się zachowanie tych niezwykłych świadectw kultury z precyzją niemal niedostrzegalną dla ludzkiego oka. Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza miłośników fotografii i sztuki na warsztaty poświęcone prezentacji możliwości nowoczesnego sprzętu do digitalizacji zbiorów, zakupionego dzięki środkom unijnym w programie Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy, w ramach którego realizowany jest projekt www.muzeach 2.0

2w6a9616

Ekologiczny skok technologiczny Targów Kielce! Milionowe wsparcie ze Świętokrzyskiego Funduszu Rozwoju

Dzisiaj w naszym Urzędzie w budynku AQUA w Kielcach odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Świętokrzyskim Funduszem Rozwoju Sp. z o.o. a Targami Kielce S.A. W tym ważnym dla regionu wydarzeniu uczestniczyła marszałek Renata Janik oraz członek Zarządu Anita Koniusz. Umowa rozpoczyna strategiczną współpracę, dzięki której jeden z najważniejszych ośrodków wystawienniczych w Polsce zyska nowoczesną instalację OZE, magazyn energii oraz ekologiczny zielony dach, a w kolejnym etapie przejdzie gruntowną termomodernizację hal.

Przyszłość edukacji zawodowej i rynku pracy w regionie. Świętokrzyscy pracodawcy i eksperci nagrodzeni

Przyszłość edukacji zawodowej i rynku pracy w regionie. Świętokrzyscy pracodawcy i eksperci nagrodzeni

W restauracji Castor w Kielcach odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące projekt związany z budową regionalnego systemu koordynacji kształcenia zawodowego i uczenia się przez całe życie. Spotkanie otworzyła marszałek Renata Janik, która podziękowała ekspertom za dotychczasową współpracę oraz wręczała nagrody laureatom konkursu promującego równe szanse i integrację w biznesie – „Równość & Różnorodność – świętokrzyscy pracodawcy zmieniają reguły gry”. Spotkanie było także okazją do podsumowania projektu: Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych. W wydarzeniu wzięła udział m.in. dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach Aleksandra Marcinkowska.

Świętowali żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Świętowali żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Na terenie centrum wystawienniczego Targów Kielce zorganizowane zostały uroczyste obchody Święta 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przebieg żołnierskiego apelu i wręczenie awansów na wyższe stopnie i wyróżnień dla żołnierzy oraz pracowników 10. ŚBOT obserwowała marszałek województwa Renata Janik, która przekazała na ręce dowódcy brygady płk. Sławomira Machniewicza serdeczne życzenia dla świętokrzyskich terytorialsów. W obchodach uczestniczyli także przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, senatorowie Krzysztof Słoń i Jarosław Rusiecki a także Henryk Milcarz radny Sejmiku.

Ruszaj w drogę po wielką przygodę i nagrody! Konferencja inaugurująca akcję „Zwiedzaj region ze Świętokrzyskim Podróżnikiem Europejskim"

Ruszaj w drogę po wielką przygodę i nagrody! Konferencja inaugurująca akcję „Zwiedzaj region ze Świętokrzyskim Podróżnikiem Europejskim”

Oficjalnie zainaugurowaliśmy kolejną edycję cieszącego się dużą popularnością paszportu turystycznego „Świętokrzyskim Podróżnikiem Europejskim”. Uroczystego otwarcie tej wakacyjnej akcji dokonała marszałek Renata Janik podczas konferencji zorganizowanej przez nasz Urząd na Politechnice Świętokrzyskiej. Przedsięwzięcie skierowane jest dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego oraz wszystkich, którzy odwiedzają nasz region.

Porządek obrad Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, Komisji Samorządu Terytorialnego oraz Komisji Budżetu i Finansów

Porządek obrad Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, Komisji Samorządu Terytorialnego oraz Komisji Budżetu i Finansów

Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego odbędzie się 18 czerwca 2026 r. o godz. 11.00 w sali 102 Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, al. IX Wieków Kielc 3. Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów odbędzie się 18 czerwca 2026 r. w sali 102 Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach o godz. 09.00. Posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego odbędzie się 18 czerwca 2026 roku, o godz. 12.30, w sali 102, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, przy ul. IX Wieków Kielc 3.

Wyświetlane od 60 - 70 z 13219