Aktualności wyróżnione

Ponad 230 tys. zł na badania, zabiegi i specjalistyczne konsultacje dla pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej w Morawicy. Rusza program Zdrowie+

Ponad 230 tys. zł na badania, zabiegi i specjalistyczne konsultacje dla pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej w Morawicy. Rusza program Zdrowie+

Praca fizyczna, stres i długie przebywanie w wymuszonej pozycji – to wszystko odbija się na zdrowiu pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej i Rekreacji w Morawicy. Dzisiaj w naszym Urzędzie marszałek Renata Janik podpisała umowę na realizację projektu „Zdrowie +”. Dzięki unijnemu wsparciu 65 pracowników ZGKiR w Morawicy skorzysta z szerokiego pakietu badań laboratoryjnych, masażów i konsultacji ze specjalistami, a nawet spersonalizowane porady dietetyka. Umowę z ramienia Zakładu podpisał prezes Zdzisław Zięba, a w wydarzeniu uczestniczyła także dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Katarzyna Kubicka.

ŚwiętokrzyskieTECH. Samorząd wspiera rozwój innowacji i transformacji cyfrowej

ŚwiętokrzyskieTECH. Samorząd wspiera rozwój innowacji i transformacji cyfrowej

Rozpoczyna się realizacja nowej inicjatywy marszałek województwa Renaty Janik o nazwie “ŚwiętokrzyskieTECH”. Jest ona skierowana do środowiska przedsiębiorców, ekspertów, pasjonatów IT i studentów, a realizowana będzie wspólnie z Politechniką Świętokrzyską i Kieleckim Parkiem Technologicznym. To 3 spotkania promujące nowoczesne technologie, zaplanowana na jesień br. konferencja branżowa, maratony programowania dla studentów, wyjazdy na targi technologiczne, mające na celu promocję innowacyjnych rozwiązań i uruchamiana platforma komunikacji dla ekspertów i pasjonatów IT. W środę 17 czerwca odbyło się spotkanie inaugurujące. Wzięła w nim udział Joanna Rudawska zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Grafika - Odnawialne źródła energii przyszłością obszarów wiejskich

Odnawialne źródła energii przyszłością obszarów wiejskich

Jak odnawialne źródła energii obniżą koszty w gospodarstwie i przyniosą dochody? Przyjdź w piątek, 26 czerwca na konferencję „Odnawialne źródła energii przyszłością obszarów wiejskich”, która odbędzie się w Targach Kielce. Wydarzenie jest skierowane do rolników i sadowników z województwa świętokrzyskiego, którzy chcą poznać aktualne i opłacalne rozwiązania energetyczne dla swoich gospodarstw.

Zarząd

Blisko 8 mln zł wsparcia na termomodernizację i poprawę efektywności energetycznej budynków

Kościół pw. Matki Bożej Bolesnej w Górach Wysokich w gminie Dwikozy oraz jeden z budynków Zespołu Zakładu Wielkopiecowego Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach przejdą gruntowne prace,  mające na celu poprawę efektywności energetycznej tych budynków.  Obradujący Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podczas posiedzenia zatwierdził również do dofinansowania 2 projekty termomodernizacyjne: siedziby Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju i budynku Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze. Łączna wartość wspomnianych 4 projektów wynosi blisko 9,7 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków UE wyniesie ok. 7,9 mln zł.

Ruszają przetargi na budowę obwodnic Łagowa i Klimontowa

Ruszają przetargi na budowę obwodnic Łagowa i Klimontowa

Po zakończeniu opracowania dokumentacji projektowych i uzyskaniu zezwolenia na realizację inwestycji, dziś oficjalnie ogłoszone zostaną przetargi na budowę dwóch olbrzymich przedsięwzięć w województwie świętokrzyskim – obwodnic Łagowa i Klimontowa. O szczegółach dotyczących źródeł finansowania i zakresie planowanych prac poinformowała marszałek Renata Janik. W spotkaniu uczestniczyli wicemarszałkowie Grzegorz Socha i Marek Bogusławski, członek Zarządu Andrzej Pruś, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mieczysław Gębski oraz radni Sejmiku: Sławomir Gierada, Paweł Krakowiak, Kazimierz Mądzik, burmistrz Łagowa Sławomir Miechowicz, burmistrz Klimontowa Marek Goździewski i  i zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Łukasz Kowalczyk. 

Img 8229

W Krzyżanowicach podpisano kolejne umowy z beneficjentami dotacji na renowacje świętokrzyskich zabytków

Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Anita Koniusz podpisała dziś w Parafii Rzymskokatolickiej Św. Tekli w Krzyżanowicach kolejny pakiet umów z beneficjentami tegorocznych dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Świętokrzyskiego kolejne cenne obiekty dziedzictwa kulturowego regionu zostaną zabezpieczone i odnowione. Łącznie 900 tysięcy złotych trafi w tym roku do 41 beneficjentów z województwa świętokrzyskiego na realizację prac konserwatorskich, restauratorskich i budowlanych przy zabytkach. Dzisiejsza, druga pula środków w wysokości 309 tysięcy złotych została dziś przekazana czternastu beneficjentom z powiatów znajdujących się na Ponidziu: buskiego, pińczowskiego oraz kazimierskiego.

3

Witamy Gucia – 750. noworodka urodzonego w 2026 roku w WSzZ w Kielcach!

Powitaliśmy dzisiaj 750. noworodka urodzonego w tym roku w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Zgodnie z założeniami programu „Co 50. narodziny – realne wsparcie dla Rodziny”, rodzice małego Gucia z Kielc odebrali z rąk marszałek Renaty Janik oraz wicemarszałka Marka Bogusławskiego symboliczny czek na wsparcie finansowe w wysokości 10 tys. zł. W spotkaniu uczestniczyli także dyrektor szpitala Marcin Martyniak oraz kierownik Kliniki Położnictwa i Ginekologii dr Grzegorz Świercz.

Podsumowano akcję “Pola Nadziei”

Podsumowano akcję “Pola Nadziei”

W Kielcach, we wtorek 16 czerwca podsumowano działania, prowadzone przez Caritas Diecezji Kieleckiej w ramach 29. kampanii “Pola Nadziei 2025/2026”. Podczas uroczystej gali w kieleckim Domu Środowisk Twórczych – Pałacu Tomasza Zielińskiego omówione zostały i docenione efekty działań na rzecz Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Z organizatorami, darczyńcami i partnerami akcji oraz wolontariuszami spotkała się marszałek Renata Janik. Obecni byli m.in. biskup kielecki Jan Piotrowski, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej ks. Krzysztof Banasik, senator Krzysztof Słoń.

Wyświetlane od 30 - 40 z 13219