Aktualności wyróżnione

K70a9624

O możliwościach pozyskania preferencyjnych pożyczek unijnych

W Grand Hotelu w Kielcach odbyła się konferencja, którą otworzyła Renata Janik Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Przedstawiciele samorządów oraz biznesu dyskutowali o perspektywach i możliwościach pozyskania preferencyjnych pożyczek unijnych. Skorzystało z nich już 350 podmiotów, a łączna kwota finansowania to blisko 190 mln zł. Pożyczki są współfinansowane przez UE i pochodzą z programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027. W spotkaniu  organizowanym przez Bank Gospodarstwa Krajowego wziął udział m.in. dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Przemysław Janiszewski.

3 mln zł na drogi dojazdowe do gruntów rolnych! Pierwsze umowy podpisane

3 mln zł na drogi dojazdowe do gruntów rolnych! Pierwsze umowy podpisane

Marszałek Renata Janik oraz wicemarszałek Grzegorz Socha podpisali dzisiaj, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, umowy z przedstawicielami 16 samorządów gminnych na dofinansowanie budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Łączna pula środków, jaka w tym roku trafi do świętokrzyskich gmin i powiatów na przebudowę dróg dojazdowych do pól, to 3 mln zł. Przyznane dotacje pokrywają do 50% kosztów każdej inwestycji. Dzięki przekazanym środkom, w regionie świętokrzyskim powstanie lub zostanie wyremontowanych około 33 kilometrów tras.

13 15 28 1440 Kw 349137 Rr Plik2

Wydłużenie naboru uczestników krajowego spotkania sieciującego połączonego z udziałem w XXXV Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Nabór uczestników krajowego spotkania sieciującego połączonego z udziałem w XXXV Forum Ekonomicznym w Karpaczu, które zorganizowane zostanie w dniach 7-9 września br. wydłużony zostaje do dnia 17 czerwca br., a organizowany jest w związku z realizacją przez Departament Rozwoju Regionalnego, Oddział Rozwoju Innowacji i Przedsiębiorczości projektu pn. „Inteligentne świętokrzyskie – współpraca na rzecz rozwoju regionalnych inteligentnych specjalizacji”.

Województwo świętokrzyskie drogowskazem dla innych samorządów w regionie. Nowa aplikacja dla pasażerów już dostępna - Time4BUS!

Województwo świętokrzyskie drogowskazem dla innych samorządów w regionie. Nowa aplikacja dla pasażerów już dostępna – Time4BUS!

Województwo świętokrzyskie jako pierwszy samorząd w regionie wdrożyło tak zaawansowany system zarządzania transportem publicznym, stając się najlepiej zintegrowanym cyfrowo ośrodkiem transportowym. Zamiast z niepokojem wypatrywać nadjeżdżającego autobusu, pasażerowie mogą teraz śledzić jego trasę w czasie rzeczywistym. Samorząd województwa wprowadzając darmową aplikację mobilną Time4BUS wyznacza nowe standardy, stając się technologicznym drogowskazem dla innych miast i gmin w Świętokrzyskiem. Dzisiaj, podczas konferencji prasowej, marszałek Renata Janik oraz członek Zarządu Andrzej Pruś zaprezentowali nowy system zarządzania transportem oraz bezpłatną aplikację mobilną.

Img 6951

Świętokrzyskie zabytki z kolejnym wsparciem. W Maleńcu podpisano umowy z beneficjentami dotacji

W Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski oraz członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś przekazali umowy beneficjentom tegorocznych dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. W wydarzeniu uczestniczyła także radna Sejmiku Małgorzata Krzywda. Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Świętokrzyskiego kolejne cenne obiekty dziedzictwa kulturowego regionu zostaną zabezpieczone i odnowione. Łącznie 900 tysięcy złotych trafi w tym roku do 41 beneficjentów z województwa świętokrzyskiego na realizację prac konserwatorskich, restauratorskich i budowlanych przy zabytkach. Pierwsza pula środków w wysokości 160 tysięcy złotych została dziś przekazana ośmiu beneficjentom z powiatów starachowickiego, koneckiego oraz włoszczowskiego.

Jubileusz 25-lecia parafii bł. Wincentego Kadłubka w Domaszowicach

Jubileusz 25-lecia parafii bł. Wincentego Kadłubka w Domaszowicach

„Chwalcie i błogosławcie” – to był wyjątkowy dzień w Domaszowicach! Jubileusz 25-lecia parafii bł. Wincentego Kadłubka w Domaszowicach. Na zaproszenie księdza proboszcza Dariusza Sieradzy, w tej podniosłej uroczystości mieli zaszczyt uczestniczyć marszałek Renata Janik, radni Sejmiku Województwa Kazimierz Mądzik oraz Henryk Milcarz. Uroczystej Mszy Świętej, będącej wielkim dziękczynieniem za dar tak wspaniałej wspólnoty, przewodniczył biskup Jan Piotrowski. 
Wyświetlane od 40 - 50 z 13219