Aktualności

Rozdysponowano kolejne środki na drogi dojazdowe do pól

Rozdysponowano kolejne środki na drogi dojazdowe do pól

Kwota 3 milionów złotych trafi w tym roku do świętokrzyskich gmin i powiatów na budowę i przebudowę dróg dojazdowych do pól. Pierwsze umowy na przekazanie wsparcia dla 17 samorządów podpisano w poniedziałek 15 czerwca. Dzisiaj, 23 czerwca kolejne umowy podpisali gospodarze świętokrzyskich gmin. Dokumenty o przyznaniu dofinansowania przekazali wicemarszałek Marek Bogusławski i członek Zarządu Anita Koniusz. Obecny był radny Sejmiku Województwa, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Grzegorz Cepil.

Wsparcie na modernizację infrastruktury mieszkaniowej w Kielcach

Ważna wiadomość dla mieszkańców! Nowy instrument wsparcia na modernizację infrastruktury mieszkaniowej w Kielcach

W obecności Renaty Janik marszałek województwa, Mariusz Jędrzejewski – prezes Świętokrzyskiego Funduszu Rozwoju oraz przedstawiciele kieleckiej spółdzielni mieszkaniowej “Domator” prezes Jacek Rek i jego zastępca Wojciech Gepner podpisali dzisiaj umowy na udzielenie pożyczek w kwocie 5 mln zł na termomodernizację 3 bloków mieszkalnych. To efekt zmian zapisów warunków pożyczek, udzielanych przez Świętokrzyski Fundusz Rozwoju, a dla mieszkańców osiedli i wspólnot to realna szansa na obniżenie kosztów eksploatacji i energii oraz poprawę efektywności energetycznej budynków. 

Grafika

Informacja o wynikach naboru uczestników krajowego spotkania sieciującego połączonego z udziałem w XXXV Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Departament Rozwoju Regionalnego informuje, iż Komisja Oceniająca zakończyła weryfikację formularzy zgłoszeniowych, które wpłynęły w ramach naboru uczestników krajowego spotkania sieciującego połączonego z udziałem w XXXV Forum Ekonomicznym w Karpaczu w dniach 7-9 września 2026 r.

Na Stronę Www(34)

4 mln zł z Funduszy Europejskich na projekty dla organizacji pozarządowych: zapraszamy na spotkanie ON-LINE!

Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego UMWŚ zaprasza na spotkanie informacyjno-szkoleniowe w formule on-line , dotyczące projektów programu „Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027”, których celem jest wspieranie rozwoju organizacji pozarządowych. Szkolenie odbędzie się 25 czerwca 2026 r. i będzie okazją do uzyskania praktycznych informacji, niezbędnych do uzyskania dofinansowania.

Za nami Zjazd Wcześniaków Świętokrzyskich 2026 – spotkanie rodzin małych wielkich bohaterów

Za nami Zjazd Wcześniaków Świętokrzyskich 2026 – spotkanie rodzin małych wielkich bohaterów 

Setki uśmiechów, wzruszające historie, ogrom pozytywnej energii i wspólne świętowanie sukcesów najmłodszych wojowników – tak wyglądał Zjazd Wcześniaków Świętokrzyskich 2026, który odbył się w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renaty Janik, która podkreśliła, że wcześniaki i ich rodziny od lat mogą liczyć na wsparcie Samorządu Województwa Świętokrzyskiego. W wydarzeniu uczestniczył również wicemarszałek województwa Marek Bogusławski. 

Otwarcie zrewitalizowanego stawu w Strawczynku

 Otwarcie zrewitalizowanego stawu w Strawczynku

Rodzinny festyn w Strawczynku, który odbył się 20 czerwca, stał się okazją do świętowania ważnych wydarzeń dla lokalnej społeczności. Wśród gości honorowych znalazła się marszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik, która uczestniczyła zarówno w oficjalnym odbiorze zrewitalizowanego zbiornika wodnego, jak i w uroczystości ślubowania nowo powstałej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Strawczynek. 

Stanowcze „nie” Zarządu Województwa dla blokowania promowania dzietności w regionie. Marszałek Renata Janik zapowiada odwołanie do NSA i stawia opozycji twarde warunki

Stanowcze „nie” Zarządu Województwa dla blokowania promowania dzietności w regionie. Marszałek Renata Janik zapowiada odwołanie do NSA i stawia opozycji twarde warunki

Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach, który stwierdził nieważność uchwały dotyczącej programu pilotażowego „Co 50. narodziny – realne wsparcie dla Rodziny”, wywołała głębokie poruszenie i falę komentarzy w regionie świętokrzyskim. Na nowoczesnym bloku porodowym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach marszałek Renata Janik, wicemarszałek Marek Bogusławski, dyrektor szpitala Marcin Martyniak oraz kierownik Kliniki Położnictwa i Ginekologii Grzegorz Świercz przedstawili swoje stanowisko wobec zablokowania tej inicjatywy.

Ponad milion złotych z PFRON na przebudowę Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulejowie

Ponad milion złotych z PFRON na przebudowę Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulejowie

Marszałek Renata Janik podpisała dzisiaj umowę na dofinansowanie ważnej inwestycji dla integracji społecznej i wyrównania szans w powiecie opatowskim. Dzięki wsparciu przekraczającemu milion złotych, Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy w Sulejowie przejdzie gruntowaną modernizację, stając się miejscem nowoczesnym, bezpiecznym i w pełni dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego na realizację tego zadania przyznał dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 1 mln 055 tys. zł. Realizacja inwestycji została zaplanowana w 2026 i 2027 roku. Z ramienia powiatu opatowskiego umowę podpisał Starosta Opatowski Tomasz Staniek oraz Wicestarosta Małgorzata Jalowska.

Wyświetlane od 20 - 30 z 40967