Marszałek województwa Renata Janik wzięła udział w konferencji pt. “Region Przyszłości – Kompetencje i Rozwój”, zorganizowanej przez Wojewódzki Urząd Pracy w Centrum Konferencyjnym Targów Kielce. Podczas spotkania Aleksandra Marcinkowska dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach podsumowała efekty działań na rzecz podnoszenia kwalifikacji świętokrzyskich pracowników, przedstawione zostały także projekty strategiczne, umożliwiające uzyskanie dofinansowania do kursów, szkoleń i studiów podyplomowych. W spotkaniu uczestniczyli także m.in. senator RP Krzysztof Słoń, wicedyrektor WUP Agnieszka Kubicka, Tomasz Janusz dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach i Cezary Majcher członek Zarządu Powiatu Kieleckiego.