Aktualności

Obchody 80. rocznicy przekazania broni przez placówkę AK „Jeziórko” żołnierzom Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”

Oddali hołd bohaterom Armii Krajowej i podziemia niepodległościowego

Wicemarszałek województwa Grzegorz Socha uczestniczył w uroczystościach upamiętniających 80. rocznicę przekazania broni przez placówkę AK „Jeziórko” żołnierzom Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Spotkanie, które odbyło się 6 czerwca w Jeziórku, zgromadziło osoby, którym bliska jest pamięć o lokalnych bohaterach i historii naszego regionu. Wydarzenie było okazją do oddania hołdu bohaterom Armii Krajowej i podziemia niepodległościowego oraz refleksji nad wartościami, za które walczyli – wolnością, patriotyzmem i służbą Ojczyźnie.
Oferta dla młodych - "Pierwsza praca w Wojewódzkim Urzędzie Pracy"

Oferta dla młodych – “Pierwsza praca w Wojewódzkim Urzędzie Pracy”

Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach włącza się w inicjatywę marszałek województwa Renaty Janik pn. „Pierwsza praca u Marszałka” i proponuje młodym „Pierwszą pracę w Wojewódzkim Urzędzie Pracy”. Ta propozycja jest skierowana do młodych, którzy wiążą swoją przyszłość z regionem świętokrzyskim. Na absolwentów uczelni wyższej z rocznika 2025/2026 czekają 2 etaty w Wojewódzkim Urzędzie Pracy. W spotkaniu informacyjnym dotyczącym programu wzięła udział marszałek Renata Janik i Aleksandra Marcinkowska dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach, a także radne Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Zofia Barańska i Alicja Kozłowska.

Grafika

Ogłoszenie o naborze uczestników na pierwsze spotkanie promujące nowoczesne technologie „ŚwiętokrzyskieTECH”

Spotkanie nt. produktów cyfrowych w ramach ŚwiętokrzyskieTECH. Chcesz dowiedzieć się, czym są produkty cyfrowe i jak powstają inteligentne rozwiązania wykorzystujące AI? Zapraszamy na spotkanie w ramach inicjatywy „ŚwiętokrzyskieTECH”, podczas którego swoimi doświadczeniami i wiedzą podzielą eksperci w obszarze projektowania produktów cyfrowych, Digital Product i sztucznej inteligencji.

Witamy Czarusia ze Staszowa - 700. noworodka urodzonego w 2026 roku w WSzZ w Kielcach! Sukces programu „Co 50. narodziny"

Witamy Czarusia ze Staszowa – 700. noworodka urodzonego w 2026 roku w WSzZ w Kielcach! Sukces programu „Co 50. narodziny”

Dzisiaj powitaliśmy 700. noworodka urodzonego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Zgodnie z zasadami programu „Co 50. narodziny – realne wsparcie dla Rodziny”, rodzice chłopca otrzymali z rąk marszałek Renaty Janik symboliczny czek – bezzwrotną pomoc finansową w wysokości 10 tys. zł. To wspaniałe wieści z porodówki Kliniki Położnictwa i Ginekologii w WSzZ, która w ostatnich miesiącach notuje wysoką dynamikę narodzin. W spotkaniu uczestniczyli także wicemarszałek Marek Bogusławski, dyrektor szpitala Marcin Martyniak oraz kierownik Kliniki Położnictwa i Ginekologii dr Grzegorz Świercz.

Na Stronę Www(25)

Informacja o możliwości udziału mieszkańców Województwa w debacie nad Raportem o stanie Województwa Świętokrzyskiego w 2025 roku

Zgodnie z art. 34 a ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie województwa (t.j. Dz.U. 2025 poz. 581 ze zm.) zarząd województwa co roku przedstawia sejmikowi raport o stanie województwa, który obejmuje podsumowanie działalności zarządu województwa w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał sejmiku województwa i budżetu obywatelskiego. Sejmik rozpatruje raport podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała w sprawie udzielenia lub nieudzielenia zarządowi absolutorium. W debacie nad raportem mieszkańcy województwa mogą zabierać głos po złożeniu do Przewodniczącego Sejmiku pisemnego zgłoszenia popartego podpisami co najmniej 500 osób.

Szpital w Czerwonej Górze uzyskał wsparcie na rozbudowę segmentu z pracowniami diagnostyczno-laboratoryjnymi

Szpital w Czerwonej Górze uzyskał wsparcie na rozbudowę segmentu z pracowniami diagnostyczno-laboratoryjnymi

Marszałek Renata Janik i wicemarszałek Marek Bogusławski podpisali dzisiaj umowę z dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze Youssefem Sleimanem na przekazanie dotacji na rozbudowę i przebudowę segmentu C szpitala, w którym znajdują się szpitalna apteka oraz Dział Diagnostyki Laboratoryjnej, Dział Diagnostyki Obrazowej i Dział Endoskopii. Kwota dofinansowania modernizacji pochodzi z budżetu województwa świętokrzyskiego na lata 2026–2028 i wynosi 6 mln 290 tys. zł. W spotkaniu uczestniczyła również radna Sejmiku Województwa Małgorzata Krzywda, przewodnicząca Rady Społecznej szpitala.

Wyświetlane od 100 - 110 z 40967