Aktualności

Senior w plenerze – dzień pełen zdrowia, aktywności i integracji

Senior w plenerze – dzień pełen zdrowia, aktywności i integracji

30 maja 2026 r. w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica, ul. Jana Pawła II, 25-960 Kielce odbyło się wyjątkowe wydarzenie „Senior w plenerze” zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w ramach unijnego projektu „Tworzenie Lokalnych Systemów Wsparcia dla Seniorów”. W spotkaniu uczestniczyli seniorzy z 19 gmin powiatu kieleckiego oraz miasta Kielce, którzy wspólnie spędzili dzień pełen ruchu, edukacji, profilaktyki zdrowotnej i integracji. Inicjatorem całego wydarzenia jest Renata Janik – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, która zawsze z zaangażowaniem pamięta o seniorach naszego regionu, podejmując działania służące ich integracji, aktywizacji i wsparciu.

Świętokrzyski korowód tradycji przeszedł ulicami Kielc. Sieciowanie podmiotów ekonomii społecznej

Świętokrzyski korowód tradycji przeszedł ulicami Kielc. Sieciowanie podmiotów ekonomii społecznej

W sobotę odbyło się niezwykle ważne wydarzenia dla regionu „Sieciowanie podmiotów ekonomii społecznej”. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej zorganizował wielkie święto integracji, zdrowia i tradycji, które przyciągnęło setki mieszkańców, seniorów oraz przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z całego województwa. Gospodarz spotkania, marszałek Renata Janik, wraz z poseł na Sejm RP Anną Krupką, senatorem Krzysztofem Słoniem, radną Sejmiku Małgorzatą Krzywdą, dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach Magdaleną Fogiel-Litwinek oraz dyrekcją ROPS – Elżbietą Korus i Arkadiuszem Ślipikowskim – uroczyście zainaugurowała przemarsz prosto z balkonu Radia eM Kielce. W stronę Parku Miejskiego im. Stanisława Staszica ruszył dynamiczny, wielobarwny tłum.

Inbound557645818636453030

Literackie święto regionu. Wręczono II Świętokrzyską Nagrodę Literacką

Literatura, emocje i muzyka połączyły się podczas uroczystej gali finałowej II Świętokrzyskiej Nagrody Literackiej, która odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. W wydarzeniu uczestniczyła marszałek województwa Renata Janik, Anita Koniusz członek zarządu województwa świętokrzyskiego. Podczas gali wręczono nagrody najlepszym autorom związanym z województwem świętokrzyskim, a wieczór zwieńczył koncert Izabeli Trojanowskiej.

Wyświetlane od 120 - 130 z 40967