Aktualności

Ruszaj w drogę po wielką przygodę i nagrody! Konferencja inaugurująca akcję „Zwiedzaj region ze Świętokrzyskim Podróżnikiem Europejskim"

Ruszaj w drogę po wielką przygodę i nagrody! Konferencja inaugurująca akcję „Zwiedzaj region ze Świętokrzyskim Podróżnikiem Europejskim”

Oficjalnie zainaugurowaliśmy kolejną edycję cieszącego się dużą popularnością paszportu turystycznego „Świętokrzyskim Podróżnikiem Europejskim”. Uroczystego otwarcie tej wakacyjnej akcji dokonała marszałek Renata Janik podczas konferencji zorganizowanej przez nasz Urząd na Politechnice Świętokrzyskiej. Przedsięwzięcie skierowane jest dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego oraz wszystkich, którzy odwiedzają nasz region.

Porządek obrad Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, Komisji Samorządu Terytorialnego oraz Komisji Budżetu i Finansów

Porządek obrad Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, Komisji Samorządu Terytorialnego oraz Komisji Budżetu i Finansów

Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego odbędzie się 18 czerwca 2026 r. o godz. 11.00 w sali 102 Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, al. IX Wieków Kielc 3. Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów odbędzie się 18 czerwca 2026 r. w sali 102 Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach o godz. 09.00. Posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego odbędzie się 18 czerwca 2026 roku, o godz. 12.30, w sali 102, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, przy ul. IX Wieków Kielc 3.

Obradowała Komisja Strategii Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą Sejmiku

Obradowała Komisja Strategii Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą Sejmiku

Pod przewodnictwem radnego Marcina Piętaka, w czwartek 11 czerwca br. obradowała Komisja Strategii Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Radni skupili się na zaopiniowaniu Raportu o stanie Województwa Świętokrzyskiego w 2025 roku oraz na zaopiniowaniu projektu uchwały Sejmiku w sprawie udzielenia Zarządowi Województwa Świętokrzyskiego wotum zaufania. W obradach uczestniczyli marszałek Renata Janik, wicemarszałkowie Marek Bogusławski i Grzegorz Socha, członek Zarządu Andrzej Pruś .

O małych odkrywcach, wielkich talentach i supermocach. Spotkanie w SP 18 w Kielcach

O małych odkrywcach, wielkich talentach i supermocach. Spotkanie w SP 18 w Kielcach

Marszałek województwa Renata Janik spotkała się dzisiaj z najmłodszymi uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. Z. Kruszelnickiego ,,Wilka” w Kielcach , by rozmawiać o ich przyszłości, zainteresowaniach, predyspozycjach, o tym, kim chcą zostać, gdy dorosną. Wizyta w szkole była okazją do zaprezentowania najnowszego wydawnictwa edukacyjnego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach – książeczki pt. „Mali odkrywcy z Krzemiennej Doliny i wielkie pomieszanie”, która kształtuje świadomość zawodową dzieci, rozbudza ciekawość świata pracy i zachęca do myślenia o przyszłości. W spotkaniu z uczniami uczestniczyła również Aleksandra Marcinkowska dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach i jej zastępca Agnieszka Kubicka.

Plakat

„Siła marki lokalnej – jak budować wizerunek firmy w społeczności”

„Siła marki lokalnej – jak budować wizerunek firmy w społeczności” to temat przewodni trzeciego z cyklu śniadań biznesowych dla firm z województwa świętokrzyskiego! Już 26 czerwca br. Szafranowy Dwór w Strawczynie, przy porannej kawie i śniadaniu o tym, co znaczy marka lokalna i jak różni się od marki korporacyjnej; jak budować wiarygodność i emocjonalna więź z klientami.

Zamek Królewski w Sandomierzu

Europejskie Dni Archeologii w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu

Muzeum Zamkowe w Sandomierzu przygotowało bogatą ofertę na Europejskie Dni Archeologii. Celem wydarzenia jest przybliżenie szerokiej publiczności bogactwa dziedzictwa archeologicznego. Większość działań opiera się na trwającym obecnie projekcie grantowym: „Kremacja i inhumacja w kulturze trzcinieckiej. Opracowanie materiałów grobowych ze Słupczy, pow. sandomierski”, dodatkowo, zgodnie z tradycją, zaprezentowane zostaną najnowsze zabytki z kolekcji archeologicznej Muzeum. Dni Archeologii odbędą się 12-14 czerwca br. 

Cyfrowa tarcza świętokrzyskich placówek medycznych i technologie wspierające procesy leczenia! Ruszył projekt InPlaMed-II za ponad 128 mln zł

Cyfrowa tarcza świętokrzyskich placówek medycznych i technologie wspierające procesy leczenia! Ruszył projekt InPlaMed-II za ponad 128 mln zł

W Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu odbyła się konferencja inaugurująca kolejną fazę projektu „Informatyzacja Placówek Medycznych Województwa Świętokrzyskiego – II”, w skrócie „InPlaMed-II”. W wydarzeniu poświęconym informatyzacji świętokrzyskiej służby zdrowia wzięli udział wicemarszałek Marek Bogusławski, członek Zarządu Andrzej Pruś, dyrektorzy Departamentów oraz szpitali. Ta ważna dla regionu konferencja informacyjno-promocyjna została sfinansowana w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027. 

Wyświetlane od 80 - 90 z 40967