„Głos dziecka – wspólna odpowiedzialność”. W Kielcach dyskutowano o skutecznej walce z przemocą domową
Ponad 200 osób – w tym przedstawiciele zespołów interdyscyplinarnych, policji, prokuratury, sądów oraz organizacji pozarządowych – wzięło udział w konferencji „Głos dziecka – wspólna odpowiedzialność”. Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonała marszałek Renata Janik, która zwróciła uwagę na konieczność otoczenia najmłodszych szczególną troską. Wydarzenie, które odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, w całości poświęcono mechanizmom ochrony najmłodszych przed dramatem przemocy domowej i budowaniu skutecznego systemu wsparcia. Wzięli w nim udział dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Elżbieta Korus i zastępca dyrektora Arkadiusz Ślipikowski oraz dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach Magdalena Fogiel-Litwinek.





