Aktualności

„Głos dziecka – wspólna odpowiedzialność”. W Kielcach dyskutowano o skutecznej walce z przemocą domową

„Głos dziecka – wspólna odpowiedzialność”. W Kielcach dyskutowano o skutecznej walce z przemocą domową

Ponad 200 osób – w tym przedstawiciele zespołów interdyscyplinarnych, policji, prokuratury, sądów oraz organizacji pozarządowych – wzięło udział w konferencji „Głos dziecka – wspólna odpowiedzialność”. Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonała marszałek Renata Janik, która zwróciła uwagę na konieczność otoczenia najmłodszych szczególną troską. Wydarzenie, które odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, w całości poświęcono mechanizmom ochrony najmłodszych przed dramatem przemocy domowej i budowaniu skutecznego systemu wsparcia. Wzięli w nim udział dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Elżbieta Korus i zastępca dyrektora Arkadiusz Ślipikowski oraz dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach Magdalena Fogiel-Litwinek. 

Mn2a2458

Jubileusz 25-lecia Związku Miast i Gmin Regionu Świętokrzyskiego

W siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach odbyły się uroczystości 25-lecia Związku Miast i Gmin Regionu Świętokrzyskiego oraz Dnia Samorządu Terytorialnego. Spotkanie, w którym uczestniczyła marszałek Renata Janik, było okazją do podsumowania ćwierćwiecza współpracy lokalnych samorządów na rzecz regionu oraz wyznaczania nowych celów, które przez kolejne lata będą służyć mieszkańcom całego województwa świętokrzyskiego. W skład Prezydium Związku wchodzą: Robert Jaworski – prezes Związku, burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Grzegorz Dziubek – wiceprezes, burmistrz Miasta i Gminy Włoszczowa, Krzysztof Gajewski – wiceprezes, wójt Gminy Waśniów, Sławomir Kopacz – wiceprezes, wójt Gminy Bieliny.

Obradowała Komisja Zdrowia, Polityki Społecznej i Spraw Rodziny

Obradowały Komisje: Zdrowia, Polityki Społecznej i Spraw Rodziny oraz Rolnictwa i Ochrony Środowiska

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego obradowała Komisja Zdrowia, Polityki Społecznej i Spraw Rodziny Sejmiku Województwa, którą poprowadził radny Kazimierz Mądzik. Pod przewodnictwem Grzegorza Cepila odbyło się również posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Sejmiku. W posiedzeniach uczestniczyli marszałek Renata Janik, wicemarszałek Grzegorz Socha i Marek Bogusławski, członkowie Zarządu Anita Koniusz i Andrzej Pruś.

K70a0176

Kim będę, gdy dorosnę? Mali odkrywcy z Krzemiennej Doliny podpowiadają najmłodszym

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik uczestniczyła w spotkaniu z uczniami Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Maryi z Nazaretu w Kielcach, podczas którego zaprezentowano wyjątkową publikację edukacyjną Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach pt. „Mali odkrywcy z Krzemiennej Doliny i wielkie pomieszanie”. W spotkaniu z najmłodszymi udział wzięły także Aleksandra Marcinkowska, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach oraz Agnieszka Kubicka, zastępca dyrektora WUP.

Img 8627

W Kolegiacie p.w. św. Marcina w Opatowie podpisano kolejne umowy z beneficjentami dotacji na renowacje świętokrzyskich zabytków

Wicemarszałek Grzegorz Socha podpisał dziś w Kolegiacie p.w. św. Marcina w Opatowie 10 umów z beneficjentami tegorocznych dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Świętokrzyskiego kolejne cenne obiekty dziedzictwa kulturowego regionu zostaną zabezpieczone i odnowione. Łącznie 900 tysięcy złotych trafi w tym roku do 41 beneficjentów z województwa świętokrzyskiego na realizację prac konserwatorskich, restauratorskich i budowlanych przy zabytkach. Dzisiejsza, trzecia pula środków w wysokości ponad 204 tysięcy złotych została dziś przekazana dziesięciu beneficjentom z powiatów: opatowskiego, ostrowieckiego, sandomierskiego oraz staszowskiego.W wydarzeniu uczestniczyła także wiceprzewodnicząca Sejmiku Magdalena Zieleń.

Na Stronę Www(38)

WYNIKI NABORU PRZEDSIĘBIORCÓW DO UDZIAŁU W POWIERZCHNI WYSTAWIENNICZEJ PODCZAS XXXV FORUM EKONOMICZNEGO W KARPACZU

W ramach projektu „Świętokrzyskie dla biznesu”, realizowanego w ramach działania 1.7 „Wsparcie internacjonalizacji przedsiębiorstw i infrastruktury biznesu” Programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021–2027, zakończono nabór przedsiębiorców do udziału w powierzchni wystawienniczej podczas XXXV Forum Ekonomicznego w Karpaczu, które odbędzie się w dniach 8–10 września 2026 r.

Odbyło się posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnego

Odbyło się posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnego

Pod przewodnictwem radnej Małgorzaty Krzywdy, w czwartek 18 czerwca br. obradowała Komisja Samorządu Terytorialnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Radni skupili się na zaopiniowaniu Raportu o stanie Województwa Świętokrzyskiego w 2025 roku oraz na zaopiniowaniu projektu uchwały Sejmiku w sprawie udzielenia Zarządowi Województwa Świętokrzyskiego wotum zaufania. W obradach uczestniczyli marszałek Renata Janik, przewodniczący Sejmiku Andrzej Bętkowski i członek Zarządu Andrzej Pruś.

Wyświetlane od 30 - 40 z 40967